Közösség

Vélemény:

 

83 Szörny Egyetem

(2013)

Jól sikerült előzményfilm, avagy milyenek voltak zöldfülűként

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.07.14 09:38
0

Nem gondoltam volna, hogy 2001-es Szörny Rt. után csinálni fognak egy 2. részt, ami az előzményeket dolgozza fel és mutatja majd be. Látszott azért a két animációs film között, hogy bő 10 év eltelt, és jól megmutatta, hogy a technika mennyit is fejlődött. Nehéz volt eldönteni, mégis egy szinten van-e az 1. résszel, vagy sem, mivel jól tükrözi, hogy a folytatásokkal vigyázni kell, ugyanis számos példát fel lehetne hozni ebben a témában. De véleményem szerint megállja a helyét, és egy jó ötlet volt, hogy kapjon egy előzményt Iszony City lakossága, és az is, hogy mik az elvárások, ha valaki a Szörny Rt. csúcsrémisztője szeretne lenni. Érdekes volt az a fajta elképzelés, hogy az elején még a két jó barát, Mike és Sullivan mondhatni nem igazán kedvelték egymást, csupán idővel alakult ki az egyetemen a szimpátia. Szerintem méltó volt az 1. részhez, és voltak benne nagyon jó pofa, vicces jelenetsorok, bár hozzátenném, sokszor volt az az érzésem, hogy ötlet hiányában erőltetett volt egy-két megmozdulása a filmnek. Érdekes megközelítése volt, mégis kiből lehet jó rémisztő, és ki az, akinek esélye sincsen a pozícióra a szakmát illetően, ami abban a világban "kitüntetés". Szórakoztató résznek találom, és sikerült elérnie a célját, egy aranyos előzmény, ami jól sikerült.