Zootropolis - Állati nagy balhé (2016)

Zootopia

JRD   2022. 03. 08.

Az imádnivaló napi cukiság...

Imádom, de tényleg. Cuki bolyhok mindenütt. Hős szindrómában szenvedő nyuszi, aki egyébként gyáva nyulak leszármazottja. A ravasz róka, kinek azért szíve helyén van. Az alattomos alamuszi bárány. De az abszolúte nyerő a lajhár! Imádtam! Fordulatos történet, izgalmas részek, kidolgozott animáció és remek szórakozás! Igazi családi kikapcsolódás! Szóval skacok, család! popcorn bekészíteni és mehet is a mozi! Filmre fel és jó szórakozást!

Artemisia   2021. 12. 31.

Zootópia

Faji előítéletekről még senki sem mesélt olyan bájosan, mint a Disney Judy, a rendőrnyuszi és Nick, a ravasz róka kalandján keresztül. Egy komplett civilizációt építettek fel, egy idealista, utópikus társadalmat, csak épp emberek helyett állatok népe... teljes kritika»

Shelby07   2018. 01. 05.

Nagyon aranyos mese, és kifejezetten tetszett, hogy egy krimi film van álcázva mese formájában, szerethető karakterekkel.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 22.

A Deadpool mellett ezt a filmet éreztem 2016 legtúlhypeoltabb filmjének. Egészen addig amíg megnéztem! Ám amíg a Deadpoolnál éreztem egy-két gyengébb periódust, itt aztán tényleg nagyon nehezen tudok bármibe is belekötni. Talán az Oroszlánkirály óta ... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Az utóbbi évek egyik legagyafúrtabb krimije Disney csomagolásban, rengeteg humorral fűszerezve.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 24.

Nagyon jól sikerült kis mese, az a világ amit megteremtettek benne káprázatos. Hibátlan story, magával ragadt 10-ből 10.

indingo   2017. 04. 15.

Összességében nem volt rossz, de nem igazán vágyom rá, hogy újra megnézzem. Olyan kis stréber karakter volt a nyúl, ami egy idő után idegesítő. A karakterek viszont rendben voltak.

A film összbevétele 1 023 784 195 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 413 000 000 forintot termelt. A hazai mozik összesen 329 559 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az animációs film hatalmas költségvetéssel készült: 150 millió dollárt kóstált. Bevétele visszahozta a kiadott konyhapénzt, hiszen több, mint 340 millió dollárt kaszált.

(JRD )

Tudtad, hogy a történet eredetileg Zootopia (Zoo+Utopia) címet viselte? Van olyan ország, ahol ezt is viseli.

(JRD )

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-os értékelést kapott 220 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció- és kalandfilm kategória listájának 8. helyén áll.

A Totál szívásra (Breaking Bad) is több utalás történik a filmben, mint a sárga kezeslábasa a "drog laborban", vagy a Woolter és Jesse név - ezeket inkább a felnőtt közönség díjazta.

(AngelCass)

A Disney animációs részlegének változatlanul jót tesz, hogy a pixaros John Lasseter irányítja ott a dolgokat. Legújabb művük, csakúgy, mint mondjuk a Rontó Ralph és a Hős6os volt, szinte annyira jó, mint egy tökéletes Pixar-produkció. több»

A gyerekeknek cukiság, izgalmak és tanulságok, a felnőtteknek finom kritika és fergeteges poénok: a Zootropolis emlékeztet, miért lehet annyira szeretni a Disney-t. több»

Egy film, legyen az élőszereplős, vagy animációs erős gyanakvásra készteti a nézőt, ha a stáblistán 2 rendező, 2 forgatókönyvíró és további 7 ötletadó neve szerepel. Legnagyobb meglepetésünkre a Rontó Ralph alkotói egészen minőségi családi mozit raktak le az asztalra, mely kicsiknek és nagyoknak is egyaránt élvezetes moziélményt nyújt. több»