HanGa   2020. 10. 18.

Sokat adtak a látványra a készítők, de a történetre is nagy hangsúlyt fektettek. Mese krimi lett, ha van ilyen műfaj. Tetszettek a zenék és a humora is a helyén van.

Shelby07   2018. 01. 05.

Nagyon aranyos mese, és kifejezetten tetszett, hogy egy krimi film van álcázva mese formájában, szerethető karakterekkel.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 22.

A Deadpool mellett ezt a filmet éreztem 2016 legtúlhypeoltabb filmjének. Egészen addig amíg megnéztem! Ám amíg a Deadpoolnál éreztem egy-két gyengébb periódust, itt aztán tényleg nagyon nehezen tudok bármibe is belekötni. Talán az Oroszlánkirály óta ... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Az utóbbi évek egyik legagyafúrtabb krimije Disney csomagolásban, rengeteg humorral fűszerezve.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 24.

Nagyon jól sikerült kis mese, az a világ amit megteremtettek benne káprázatos. Hibátlan story, magával ragadt 10-ből 10.

HercegPeter   2017. 07. 01.

Aranyos, vicces és tanulságos rajzfilm minden korosztály számára. Nagyon szépen kidolgozott és ötletes. A többi rajzfilmre való rejtett utalások is humorosak. Úgy gondolom, hogy nincs gyenge pontja a filmnek. A legtöbb mai mese elcsépelt és ugyanarról szól, de ez most tudott újat mutatni.

Orosz István   2017. 07. 18.

Egészen jó lett, még a sztorira se tudom mondani, hogy bugyuta, és egyszerű. Na meg az a lajhár villám, is mekkora karakter, mikor a végén száguldozott a kocsival, na azon behaltam, humorban gazdag felnőtteknek, és gyerekeknek is egyaránt csak ajánlani tudom.

A film összbevétele 1 023 784 195 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 413 000 000 forintot termelt. A hazai mozik összesen 329 559 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-os értékelést kapott 220 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 8.helyén áll.

A Totál szívás (Breaking Bad)-ra is több utalás történik a filmben, mint a sárga kezes lábasa a "drog laborban" vagy a Woolter és Jesse név, ezeket inkább a felnőtt közönség díjazta.

(AngelCass)

a bünetetet előéletű menyét kalóz videókat árul amiknek a címe utalás korábbi Disney filmekre ilyen a "Pig Hero 6", ami Big Hero 6-ra utalás "Floatzen" (Frozen), "Wrangled" (Tangled), and "Wreck-It Rhino" Rontó Ralph.

(AngelCass)

Amikor Judy megérkezik a városba a jeges zónában két kis elefánt Jégvarázs-os ruhát viselnek ,ez is egy utalás a korábbi Disney produkcióra.

(AngelCass)

Ha nagyon alaposan megvizsgáljuk a Zootropolis plakátját amin sok állat figyelhető meg akkor kiszúrhatunk egy Mickey Mouse plüssfigurát valahol a Rendőrfőnök szarva és egy malac között a Vidrovszkiné fejénél.

(AngelCass)

Abban a jelenetben mikor Nick babakocsival viszi barátját és elmegy mellette egy szintén babakocsis szülő a babakocsi alsó kosarában megpillanthatunk egy Mickey Mouse plüssfigurát ha elég szemfülesek vagyunk.

(AngelCass)

Karmanagy őrmester egyik foltját szándékosan Mickey Mouse-ra csinálták ezzel is tisztelegve a régi Disney karakter felé.

(AngelCass)

Gideon Grey teherautójának a rendszáma a JED113 egy régi Disney "Easter Egg" ami az A113 termet takarja ,ami A Kaliforniai Művészeti Egyetemben található ,ahol számos Disney és Pixar animációs szakember megfordult első éves korában.

(AngelCass)

Erős Antónia és Szellő István az RTL két híradósa kölcsönzi a ZNN két hírolvasójának a hangját a Zootropolisban.

(AngelCass)

A film legfőbb erénye, hogy rengeteg aktuális, a napjainkat mozgató témával foglalkozik, nem csak főszereplőin keresztül. Illetve dehogyisnem, hiszen harmadik karaktere maga a város, amely tényleg nem csak címadó statisztája, hanem aktív résztvevője is ennek a sajátos – igaz, az idősebbek számára kiszámítható – bűnügyi történetnek. 90/100

Egy film, legyen az élőszereplős, vagy animációs erős gyanakvásra készteti a nézőt, ha a stáblistán 2 rendező, 2 forgatókönyvíró és további 7 ötletadó neve szerepel. Legnagyobb meglepetésünkre a Rontó Ralph alkotói egészen minőségi családi mozit raktak le az asztalra, mely kicsiknek és nagyoknak is egyaránt élvezetes moziélményt nyújt. 9/10 több»

Jó látni egy ilyen alkotást, ahol az alkotók megtisztelik azzal a nézőt, hogy egy ennyire igényes, eredeti és szerethető filmet készítenek neki. 9/10 több»