Fel! (2009)

Up

Fel!

Timon   2021. 03. 25.

Gyöngyszem a Pixartól

A Pixar szinte mindig tele van nagy ötletekkel, különösen, ami az egyedi filmeket illeti, nem feltétlenül a folytatásokat. Előbbiek esetében ez az alkotói készség egyik gyöngyszeme. Érdekes módon adódik össze a humoros és érzelmes oldala a filmnek. ... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 03.

Szerintem az utóbbi évek egyik legokosabban összerakott animációs filmje. Nagyszerű karakterek, jó történetvezetés, szép látvány és remek zene. Na és az elején a szerelmespár története pár percben? Abban több érzelem volt, mint az összes romantikus vígjátékban együttvéve.

Shelby07   2018. 01. 30.

Nagyon aranyos és megható mesefilm. Izgalmas és látványos is. A Disney valahogy nem tud félrenyúlni, ha mesefilmekről van szó. Már többször is megnéztem és még mindig nagyon szeretem, szóval bátran ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 05. 04.

A készítők kitettek magukért, mert aki értette a mondanivalóját, az nem csalódott. Hiszen olyan jó karaktereket csináltak a storynak és az mellett, hogy van benne elég dráma és csöpögés, sok jó kis poénnal kompenzálták. A vége lehetett volna jobb is de nálam az elmúlt évek legjobb animációs filmjei közé tartozik.

Deku   2017. 07. 10.

Nagyon aranyos történet, ami nagyon tetszett benne, hogy szépen kibontakozik és lassan de biztosan megtudhatjuk miért is vált ilyen mogorvává kedvenc öreg urunk.

Artemisia   2020. 05. 06.

Érzelmes, humoros történet

Amilyen érzelmes, olyan vicces. Ez a két vonás teszi olyan nagyon szerethetővé. Gyönyörűen bemutatja Carl Fredricksen hátterét és előéletét, így jobban értjük, miért olyan szerves része a rajzfilmnek. Russel, Kevin és Dough elsősorban a humort szolg... teljes kritika»

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Kedvenc mesém. Szerelmemmel megnézve magunkat ismertük fel a házaspárban, mert mi is együtt szeretnénk megöregedni, és hiszem hogy mint a mesében is az egyedül maradt szív képes társa álmát véghezvinni.

Carl nyakkendőjét mindig Ellie köti meg. Ellie temetésén Carl csokornyakkendőben van, valószínűleg azért, mert nem tud nyakkendőt kötni.

(Artemisia )

Charles Muntz kutyái a görög ábécé betűi után kapták a nevüket, kivéve Dough-ot.

(Artemisia )

Carl házát húszezer hatszázhuszonkettő lufi emelte az égbe. Ehhez a valóságban 20-30 millióra lenne szükség.

(gyorfigyuri10)

A minden Pixar filmben felbukkanó A113-as kód itt is jelen van egy épület belsejében, Carl mellett egy réztáblán, miközben ő a padon ül.

(Scramananga)

Az egyik munkagépen látható szám a 415 72, ami 1972. április 15-re utal, ami a fim rendezőjének a szülinapja.

(Scramananga)

Az egyik lakásban játszó kislány mellett repül az a repülő, ami a Toy Storyban is benne van.

(Scramananga)

A kitűző, amit Carl gyerekkorában kapott, ugyanannak az üdítőnek a kupakja, ami a Toy Storyban is látható.

(Scramananga)

Pontosan 10 927 lufi látszódik a filmben, mikor repül a ház.

A filmben a lufik kétszer akkorák voltak, mint Carl.

Carl élethű megalkotásához nagy segítséget nyújtott az Idősek Olimpiája, melynek egy részét a Pixar munkatársai közösen nézték meg.

A filmben ott a tradicionális Pixar-humor, a szerethető karakterek és a magával ragadó animált környezet. De ahogy a bevezetés sokat emlegetett, erősen vizuális képsorai is mutatják, ez a történet igazán kis léptékekben működik jól, és alapvetően sok okot nem tudok mondani, amiért a filmnek feltétlenül meg kellett volna haladnia a 30-40 perces játékidőt. több»