Közösség

Vélemény:

 

88 Fel!

(2009)

Zseniális mese nem csak gyerekeknek.

 
Jumanji175   2021.09.01 21:19
3

Mindig is szemeztem ezzel a mesével, de még soha nem néztem meg, egészen tavaly decemberig. Csodálatos kis mese ez, ami amennyi szép és kalandos pillanatot varázsol az ember szemei elé, annyi mindent tanít is. Tudom, közhely, de soha ne add fel az álmaid. Ez az egyik és a legfontosabb dolog, amire a film megtanít, bármennyi idős is vagy, elérheted a céljaid. A filmet Oscar-díjra is jelölték a legjobb film kategóriában. A sztori: Carl Fredricksen egy idős ember, aki egész életében arra vágyott, hogy eljusson Paradise Fallsba, mert gyerekkorában megígérte a szerelmének, Ellie-nek. Egyszer csak fogja magát, és héliummal teli lufik segítségével felrepteti a házát, és elindul Dél-Amerikába. Társa lesz az úton egy kiscserkész, Russell, és később majd egy kutya, Dug, aki tud beszélni egy tolmácsgép segítségével. Nekem ez a mese nagyon bejött. 10/10. Egyébként a filmhez (ahogy sok más Pixar meséhez is) készült rövidfilm. Egy 5 perces film, melynek címe Dug’s special mission, azaz Dug különleges feladata.