Finding Dory
Szenilla nyomában

Amikor Dory rájön, hogy a Kaliforniai Tengerbiológiai Intézetben született, és fiatal korában engedték szabadon az óceánban, elindul, hogy megkeresse szüleit, Némót és Marlint.

(hp)

Premier (HU): 2016.06.16. | HBO Max (2021.10.04.) | Disney+ (2022.06.14.)

2023.06.30 johny0051

Nem volt annyira jó, mint a Némó nyomában, de azért meglehet nézni.

2018.01.08 Artemisia

Tökéletes, szórakoztató,megható történet. A cselekmény mozgalmas,fordulatos, akció dús és vicces. A karakterek nagyon aranyosak, különösen Hank, a polip,Szenilla pedig már a Némó nyomában is roppant szórakoztató volt, jó ötlet volt saját rajzfilmet ... Több

2018.12.04 mamiéstöti2

Vártam ezt a mesét, de az első rész jobban tetszett nekem, de ez is egyszer nézhetőre sikerült azért.

2019.08.17 indingo

Felnőtt szemmel is remek kikapcsolódást biztosít a film. A látvány az első részhez hasonlóan remek, a történet vicces és tanulságos.

2018.12.27 Yosihiro

Szenilla

Azt hiszem aki látta az előzményeket az talán kétkedve vagy legalábbis bizonytalanul ült le megnézni ezt az animációt! Szerintem jól sikerült "folytatni". Volt mire építeni és ez sikerült is. A karakterek és az új "szereplők" jól illeszkednek a történetbe. A humort sem felejtették ki. K. Armand hangja viszont annyira jó hogy ez talán még emel is rajta de némi humort is véltem benne felfedezni. A történet egy újabb utazás és kalandok. izgalmassá is teszik. A látványra a grafikára sem lehet panasz a színek és az animáció ebben a műfajban egy igen magas mércéjét láthattuk. Itt van például Hank a polip mozgása karaktere ami "csupán" 2 évet vett igénybe az első jelenetnél. Ez is mutatja a film értékét. Hiszen ez a polip animáció a Nemó nyomában még nem szerepelhetett hiszen technikailag még nem tudták úgy meganimálni. Sőt a hínáros jelent meganimálásában résztvevő felelős több hétig egy hónapig az irodában tartott és figyelte meg a hínár mozgását amit igazán jól sikerült a filmre vinne. Valóban élethű lett. Csak ajánlani tudom mindenkinek remek kikapcsolódás! Üdv Yosi

A film összbevétele 1 028 570 889 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 310 991 868 forintot termelt. A hazai mozik összesen 240 081 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film összbevétele 1,029 milliárd USD. Szerző: czerik

Ennek a csodás filmnek az előzetesét az ismert Elen show-ban mutatták be előszörSzerző: felicity

Szenilla a legnépszerűbb Pixar karakter a Facebook-on. 25 millióan likeolták. Szerző: felicity

A Merida, a bátor és az Agymanók után a Szenilla nyomában a harmadik olyan Disney film, amelyben a főszereplő egy erős és független női karakter.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 07. 26.)
A lélek nyomában
Maximális szórakozástatást nyújt a Némó nyomában folytatása: izgalmas, vidám, olykor pityergős. Az esetleges hiányérzet azonban nem alaptalan. Mi változott a Pixarban az elmúlt tíz évben? 7/10 Több

(2016. 06. 29.)
A kacskauszonyú piciny Némó helyett ezúttal a szenilis doktorhal kerül a középpontba, ám szerencsére az ő kalandja sem merül feledésbe. 90/100 Több

(2016. 06. 16.)
A Szenilla nyomában több egy tisztes iparosmunkánál, így egy jóval tudatosabb és értékesebb alkotással van tehát dolgunk, egy egész uszonycsapásnyira a Toy Story 2 nyomában. A Pixar újra bizonyított, hogy a folytatásaikban is lehet hinni, és nem csak abban, ami eddig is működött. 8/10 Több

(2016. 06. 20.)
Szenilla szüleit keresve olyannyira jól szórakozunk, hogy még az is felmerül majd bennünk, vajon miért nem ezzel kezdte a Pixar 13 évvel ezelőtt a Némó nyomában szériát? 9/10

Értékelés: 8.5/10
(2016. 07. 20.)
Vajon mit tenne Szenilla?
Szenilla örökös önismereti válsága az új filmmel tehát megoldódni látszik, bár addig még tengernyi víznek kell lefolynia a tengerbiológiai intézet kanálisán! A kis doktorhal olyan kérdésekre keres és lel választ, hogy ki ő, honnan származik és kik a szülei, s természetesen a kötelező tanulságokat is megkapjuk a barátság és a család témakörében, min...
Zootropolis+
Mondókák városa