Szenilla nyomában (2016)

Finding Dory

Szenilla nyomában

sammy88   2020. 08. 30.

Szenilla a saját nyomában

Némó nyomában nagyon kitűnt és lehetett érezni, hogy ő olyan karakter akire lehetne egy önálló filmet építeni külön. Viszont ezt annyira ne msikerült megugrani. Nekem olyan érzés mint, amikor nagyok az elvárások és csak megközelítjük azt. Nem volt rossz, de nekem maradt hiányérzetem.

mamiéstöti2   2018. 12. 04.

Vártam ezt a mesét, de az első rész jobban tetszett nekem, de ez is egyszer nézhetőre sikerült azért.

Artemisia   2018. 01. 08.

Tökéletes, szórakoztató,megható történet. A cselekmény mozgalmas,fordulatos, akció dús és vicces. A karakterek nagyon aranyosak, különösen Hank, a polip,Szenilla pedig már a Némó nyomában is roppant szórakoztató volt, jó ötlet volt saját rajzfilmet ... több»

indingo   2019. 08. 17.

Felnőtt szemmel is remek kikapcsolódást biztosít a film. A látvány az első részhez hasonlóan remek, a történet vicces és tanulságos.

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 18.

Újabb elcsatangolt halacska

Újra nyomába eredünk egy elcsatangolt halacskának, akinek ráadásul a rövidtávú memóriája sem szuperál annyira (ám hogy a néző ezt a tényt ne felejtse el, elismétlik párszor). 2003-ban a nagy sikerű Némó nyomában című filmben Szenilla karaktere egyért... teljes kritika»

dulkap   2017. 01. 18.

Az első részt jobban szerettem, de abszolút méltó folytatás. Szerethető karakterek, bájos humor és bár a történet sok újdonságot nem tartalmazott, de működik és nem unalmas.

HercegPeter   2016. 12. 26.

Körülbelül azt a szintet hozza, mint az első rész. Aranyos családi mese. Tanulságos és vicces, van benne izgalom és még egy picit tanulni is lehet belőle. Talán a gyerekek élvezik leginkább, de felnőtteknek is kikapcsolódást biztosít.

A film összbevétele 1 028 570 889 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 310 991 868 forintot termelt. A hazai mozik összesen 240 081 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film összbevétele 1,029 milliárd USD.

(czerik)

Ennek a csodás filmnek az előzetesét az ismert Elen show-ban mutatták be először

(felicity)

Szenilla a legnépszerűbb Pixar karakter a Facebook-on. 25 millióan likeolták.

(felicity)

A Merida, a bátor és az Agymanók után a Szenilla nyomában a harmadik olyan Disney film, amelyben a főszereplő egy erős és független női karakter.

A Szenilla nyomában Ed O'Neill (Hanknek, a polipnak kölcsönözte a hangját) második Disney filmje. Az első a Rontó Ralph volt.

Maximális szórakozástatást nyújt a Némó nyomában folytatása: izgalmas, vidám, olykor pityergős. Az esetleges hiányérzet azonban nem alaptalan. Mi változott a Pixarban az elmúlt tíz évben? 7/10 több»

A kacskauszonyú piciny Némó helyett ezúttal a szenilis doktorhal kerül a középpontba, ám szerencsére az ő kalandja sem merül feledésbe. 90/100 több»