Ice Age: The Meltdown
ukla

Jégkorszak után globális felmelegedés: jól hangzik, és valóban, a kis völgy prehisztorikus lakói, köztük hőseink, Sid a lajhár, Manfréd a mamut, és Diego a tigris, kifejezetten jól érzik magukat. Naphosszat fürdőznek, mígnem egy napon a meleg időnek nem várt következményei adódnak. A… Több

Rendező: Carlos Saldanha
Premier (HU): 2006.03.30. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.01.02 Bafam

Elolvadtam a mese gyönyörűségétől...

Remek szórakozást nyújt ez a film is, csakúgy, mint a Jégkorszak első része, az „Ice Age”. Ajánlom figyelmébe mindenkinek, nemcsak gyerekeknek, hanem felnőtteknek is, akinek van humorérzéke. A film története egyszerű, abban a korszakban játszódik, amikor az állatok tudtak beszélni, és csak egy nyelv volt a világon, nem volt megjövendölve még a bábeli (nyelvi) zűrzavar, amely korba helyezték a történetet a film készítői. És ez a kor, már biztosan kitalálták, ez a jégkorszak. Maga a film egy számítógéppel generált három dimenziós rajz, és/vagy bábfilm keveréke kiváló minőségben. A Jégkorszak azokban a jelenetekben a legmulatságosabb, amelyekben a fő- és mellékszereplők előrelátó vicceket űznek saját helyükről a dolgok evolúciós rendszerében, ez számomra csodálatos és humoros volt. Nagyokat nevettünk unokámmal és Párductestű Istennőmmel a rajzfilm megtekintése alatt az év első napján, újév estéjén, mivel ezt a filmet választottuk ki arra, hogy felköszöntsük az új évet, amely maradéktalanul sikerült. Boldog új évet kívánok minden kedves filmrajongó társamnak!

2020.05.12 Artemisia

Ha olvad a jég...

Szépen továbbszövi Manfréd, Sid és Diego kalandjait, kiterjeszti a Jégkorszak-univerzumot, jobban megmutatja hőseink élőhelyét, és mindenféle kedves ősállatkával népesíti be a nyüzsgő völgyet. Most újfajta fenyegetéssel néznek szembe, a globális felm... Teljes kritika

Diego a kissé lakonikus tigris,Sid a világ leglustább,de egyben legaranyosabb lajhárja,és Mani a nagydarab,de aranyszívű mamut. Zseniálisak,szuper szinkronhangokkal ülnek a poénok! Méltó folytatás. Kötelező egész estés animációs mese mindenkinek !

2017.09.21 mamiéstöti2

Minden ugyanott folytatódott, ahol az első résznél abbahagyták. A viccek is megújultak és a főhősök életútjában is figyelemfelkeltő változásokat tudtak hozzáadni.

2017.11.12 Laca//Ho/rr/oR//

Nekem jobban tetszett az első résznél egy kicsivel humorosabbnak éreztem. A story jobban tetszett és az új karakterek is hozták a kötelezőt.

Összesített bevételeit tekintve 2006 3. legjövedelmezőbb filmje volt a Karib-tenger kalózai: Holtak kincse és a Da Vinci-kód után.Szerző: Artemisia

Az animációs film 2006-ban a Passió mögött a 2. legerősebb nyitóhétvégét tudhatta magáénak.Szerző: Artemisia

A Family Guy Sibling Rivalry című epizódjában feltűnik Motkány, amint egy gleccser aljából próbál megszerezni egy makkot, Peter pedig meg akarja állítani. Peter kivételével a jelenet 3D-ben látható, Motkány hangját pedig Chris Wedge kölcsönzi, aki az eredeti Jégkorszakban is Motkány hangja.Szerző: Artemisia

A Yetisport videójátékot készített a rajzfilm alapján.Szerző: Artemisia

Vadócok