Jégkorszak (2002)

Ice Age

sammy88   2020. 08. 30.

Jó kis csapat

Egytől egyig mind aranyos karakter, poénos mese, kitűnik a többi közül.

Artemisia   2017. 12. 25.

Rendkívül egyedi és gyönyörű grafikával ellátott rajzfilm.Az alapfeltevés, hogy az állatok megmentik a kisgyereket nagyon megható,mégis egy vidám, vicces, aranyos történet a Jégkorszak, a karakterek pedig -különösen Sid- nagyon viccesek. Érdekes, hog... több»

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

Nem igazán az én világom a film kora és valahogy ezért hátrányból indult nálam anno, de az egyedi karakterekkel és a megható történettel mindent felülmúlt, nem hiába a sok folytatás.

Yosihiro   2015. 02. 06.

Csúcs animáció csúcsokkal. A történet és a figurák nagyszerűek főleg, hogy még egy kis történet is plussz van benne a makkal. Remek alkotás és kiemelekedik az animék közül. Nekem a magyar szinkronhangok is megérdemletek volna egy Oscart :) Üdv Yosi

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 24.

Aranyos, jól sikerült mese a folytatások szerintem jobbak, de szívesen bármikor megnézem, jó humora is van egyben, nekem személy szerint tetszik ahogy az állatok szövetkeznek, majd barátok lesznek és így tovább.

Deku   2017. 07. 08.

Nagyon szerethető és igazán szórakoztató mese. Szerintem a folytatásai is igazán kiválóak mégis nekem ez volt az ami a legközelebb állt a szívemhez. Eredeti és Sid karakterével nem lehet betelni.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Sid és Manfréd tündéri pofák. A nagy melák, és a lassú, lusta semmirekellő, de aranyszívű lajhár zseniálisan kivitelezett, megcsinált kalandja! Leköt, és megnevettet....ennyi kell, és ennyit ad!!!

A Blue Sky Studios 1. forgalmazott filmje.

A mesében nem Homo sapiensek, hanem neandervölgyi emberek (Homo sapiens neanderthalensis) szerepelnek, akik egyszer sem szólalnak meg.

Néhány további karakternév: a kisgyerek neve Roshan, az anyukája Nadia, az apja Runar. A kardfogú tigrisek neve Soto, Zeke, Oscar, Lenny. A rinocéroszoké Carl és Frank.

(kázsé)

Néhány filmbéli barlangrajzot az első ismert barlangrajzokról mintáztak, amelyek Franciaországban találhatóak, és több mint 15000 évesek.

(kázsé)

Sid snowboardos jelenetét olyan animátorok tervezték, akik a valóságban is tudnak snowboardozni.