Jégkorszak

Jégkorszak

Ice Age

Egy lökött lajhár, egy marcona mammut, egy kardfogú tigris és egy embergyermek - minden készen áll egy nagy kalandra. Sid, a lajhár, akit magára hagyott a családja, csatlakozik Manfrédhoz, a mogorva gyapjas mammuthoz, hogy aztán együtt rábukkanjanak egy csecsemőre, és elhatározzák,… Több

Premier (HU): 2002.06.06. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.02.20 Schumy1

Könnyed, szórakoztató kis matiné.

2017.12.25 Artemisia

Rendkívül egyedi és gyönyörű grafikával ellátott rajzfilm.Az alapfeltevés, hogy az állatok megmentik a kisgyereket nagyon megható,mégis egy vidám, vicces, aranyos történet a Jégkorszak, a karakterek pedig -különösen Sid- nagyon viccesek. Érdekes, hog... Több

2017.09.21 mamiéstöti2

Nem igazán az én világom a film kora és valahogy ezért hátrányból indult nálam anno, de az egyedi karakterekkel és a megható történettel mindent felülmúlt, nem hiába a sok folytatás.

2015.02.06 Yosihiro

Csúcs animáció csúcsokkal. A történet és a figurák nagyszerűek főleg, hogy még egy kis történet is plussz van benne a makkal. Remek alkotás és kiemelekedik az animék közül. Nekem a magyar szinkronhangok is megérdemletek volna egy Oscart :) Üdv Yosi

2017.03.24 Laca//Ho/rr/oR//

Aranyos, jól sikerült mese a folytatások szerintem jobbak, de szívesen bármikor megnézem, jó humora is van egyben, nekem személy szerint tetszik ahogy az állatok szövetkeznek, majd barátok lesznek és így tovább.

A Blue Sky Studios 1. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

A mesében nem Homo sapiensek, hanem neandervölgyi emberek (Homo sapiens neanderthalensis) szerepelnek, akik egyszer sem szólalnak meg.Szerző: hp

Néhány további karakternév: a kisgyerek neve Roshan, az anyukája Nadia, az apja Runar. A kardfogú tigrisek neve Soto, Zeke, Oscar, Lenny. A rinocéroszoké Carl és Frank.Szerző: kázsé

Néhány filmbéli barlangrajzot az első ismert barlangrajzokról mintáztak, amelyek Franciaországban találhatóak, és több mint 15000 évesek.Szerző: kázsé