Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Jégkorszak 3. - A dínók hajnala

Manfréd és Ellie családot alapítanak, és Manfrédot teljesen leköti az újszülött érkezése. Diego unatkozik, ezért úgy dönt, tovább áll, de Manny nem lelkesedik az ötletért. Sidnek az a mentő ötlete támad, hogy váljon ketté a csorda. Sid hatalmas tojásokat talál és szeretné kikölteni őket. A… Több

Premier (HU): 2009.07.02. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.01.03 Bafam

Három a magyar igazzság, lesz majd ráadás

Remek szórakozást nyújt ez a film is, csakúgy, mint a Jégkorszak első két része, az „Ice Age” és „Az olvadás”. Ajánlom figyelmébe mindenkinek ezt a részt is, mert „A dínók hajnala” című Jégkorszak harmadik epizódja nemcsak gyerekeknek, hanem felnőtteknek is szól, akinek van humorérzéke. A film története egyszerű, abban a korszakban játszódik, amikor az állatok tudtak beszélni, és csak egy nyelv volt a világon, nem volt megjövendölve még a bábeli (nyelvi) zűrzavar, amely korba belehelyezték ezeket a történeteket a film készítői. És ez a kor, már biztosan kitalálták, ez a jégkorszak. Maga a film egy számítógéppel generált három dimenziós rajz, és/vagy bábfilm keveréke kiváló minőségben. A Jégkorszak azokban a jelenetekben a legmulatságosabb, amelyekben a fő- és mellékszereplők előrelátó vicceket űznek saját helyükről a dolgok evolúciós rendszerében, ez számomra csodálatos és humoros volt. Nagyokat nevettünk unokámmal és Párductestű Istennőmmel a rajzfilm megtekintése alatt az év második napján is, újévet követő nap estéjén, mivel ezt a filmet választottuk ki arra, hogy felköszöntsük az új évet, amely maradéktalanul sikerült. Boldog új évet kívánok minden kedves filmrajongó társamnak!

2020.05.13 Artemisia

Korszakváltás

Az olvadás után újabb földtörténeti témához ért a sorozat, elérkeztünk a dínók korszakához. Nagyszerű témaválasztásnak tartom, és remek megoldás, hogy a föld alatt komplett világ rejtőzik, melyet dínók népesítenek be. A dínók világának grafikája is ... Teljes kritika

2016.06.26 Thibo84

Egyik részre sincs panaszom, imádom Sid és barátinak a kalandját, de a harmadik résznél hullámosra néztem a lemezt. Főleg Buck miatt. Még Motkányon is túl tesz, pedig őt aztán nehéz túlszárnyalni.

2017.09.21 mamiéstöti2

A főcímből előköszönt egy újabb félelmem, mert a dinók közel sem a kedvenceim, gyakorlatilag jót még nem láttam, de hála istennek csak mellékszereplők voltak az őshüllők.

Esett a színvonal,ez nem is tagadható.Nem volt rossz,de valahogy ellaposodott az egész.Nem volt rám olyan hatása,mint az előző kettőnek !

A Blue Sky filmeket mindig márciusban mutatták be. A dínók hajnala volt az első, amely megtörte a hagyományt július 1-i bemutatójával.Szerző: Artemisia

Játekidő tekintetében a sorozat 2. leghosszabb darabja a A nagy bumm után.Szerző: Artemisia

Buck szinkronhangjára Adam Sandler és Bruce Willis is esélyes volt.Szerző: Artemisia

A Blue Sky Studios 5. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

Madagaszkár