Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Jégkorszak 3. - A dínók hajnala (2009)

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Jégkorszak 3. - A dínók hajnala

Artemisia   2020. 05. 13.

Korszakváltás

Az olvadás után újabb földtörténeti témához ért a sorozat, elérkeztünk a dínók korszakához. Nagyszerű témaválasztásnak tartom, és remek megoldás, hogy a föld alatt komplett világ rejtőzik, melyet dínók népesítenek be. A dínók világának grafikája is ... teljes kritika»

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

A főcímből előköszönt egy újabb félelmem, mert a dinók közel sem a kedvenceim, gyakorlatilag jót még nem láttam, de hála istennek csak mellékszereplők voltak az őshüllők.

Thibo84   2016. 06. 26.

Egyik részre sincs panaszom, imádom Sid és barátinak a kalandját, de a harmadik résznél hullámosra néztem a lemezt. Főleg Buck miatt. Még Motkányon is túl tesz, pedig őt aztán nehéz túlszárnyalni.

Deku   2017. 07. 25.

Nem volt annyira rossz de sajnos nem tartott ki a végéig az a kellemes érzés mint az előző részeknél. Nagyon mély zuhanásba indult meg az film jónak ígérkezett azonban hiába vártam az áttörést az bizony nem jött.

Orosz István   2017. 07. 28.

Kicsit gyengébb lett mint az előző kettő, de ez is teljesen élvezhető. Mondjuk ritka látni mamutokat, és dinoszauruszokat, egy filmben, de ez nem ment a rajzfilm rovására.

GedyPapa   2017. 03. 24.

A 2. utáni részek szerintem már nem kellettek volna. Lehet én vagyok túl kritikus, de már erőltetetté, izzadságszagúvá váltak egy idő után mind a poénok, mind a történetszálak.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 07.

Esett a színvonal,ez nem is tagadható.Nem volt rossz,de valahogy ellaposodott az egész.Nem volt rám olyan hatása,mint az előző kettőnek !

A Blue Sky filmeket mindig márciusban mutatták be. A dínók hajnala volt az első, amely megtörte a hagyományt július 1-i bemutatójával.

(Artemisia )

Játekidő tekintetében a sorozat 2. leghosszabb darabja a A nagy bumm után.

(Artemisia )

Buck szinkronhangjára Adam Sandler és Bruce Willis is esélyes volt.

(Artemisia )

A Blue Sky Studios 5. forgalmazott filmje.

A film elején a 20th Century Fox logója máshogy jelenik meg, mint szokott: hólepte fenyőfák veszik körül, a fénycsóvákat pedig füstölgő vulkánok helyettesítik.

(SódóGA)

John Leguizamo utoljára 1993-ben működött közre olyan filmben, amelyben szerepelnek dinoszauruszok.

(SódóGA)

Rudyt, a legnagyobb dinoszauruszt a valóban élt Baryonyx fajról modellezték.

(SódóGA)

Buck karakterét Krokodil Dundee és Frank Buck ihlette, utóbbi a 30-as, 40-es évek híres kalandora és színésze volt.

(SódóGA)

Buck ezekkel a szavakkal óvja a csordát: “Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel”. Ez a sor áll a Pokol kapujába vésve híres “Isteni színjáték” című színművében.