Madagaszkár 2 (2008)

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaszkár 2

Sabnock Sanatory   2020. 07. 15.

Na igen,a pingvinek mindíg megcsinálják a tutit.Nagyon jó lett a folytatás,figyeltek arra ,hogy legyen története,szóljon valamiről.Minden karakter szerethető,és a humoros részekkel is minden rendben van.Nem ült le a mese,tetszett!

indingo   2019. 08. 16.

Szerintem a történetnek jót tett az új helyszín, bár az első rész jobban tetszett. A története picit darabos, de a pingvinek még most is agyon ott vannak.

Deku   2017. 11. 20.

Inkább mondanám átlagosnak mintsem kiemelkedőnek, de ettől függetlenül is nagyon szerettem. Nekem kicsit furcsának hatott ez a film de ettől függetlenül is nagyon szerethető, habár ez inkább átlagos azonban ez nem rontott a megítélésemen iránta. Én személy szerint ajánlom mindenkinek.

Orosz István   2017. 07. 29.

Ez se egy rosszul sikerült folytatás, az első részt viszont sajnos nem tudta felülmúlni. Vannak benne új karakterek, de a zsiráf, és viziló szerelme kiakaszt.

dailyfilmsan   2019. 09. 23.

Lényegesen gyengébbre sikerült, mint az első rész. Ez az adjunk egy kis eredetet az alap történetnek nem igazán jött be. A mondanivalója viszont aranyos volt úgyhogy megérett a közepes értékelésre. Mindenki problémázik valamin de senki sem oldja meg... több»

Norbi   2018. 07. 23.

Nem tetszett a téma,meg az egész történés ahogy van :D...ez az Afrika-galiba nem volt túlságosan ütős, a sztárok sztárok maradtak, hozták a formájukat, csak rossz helyre tették őket.

diumiu   2017. 09. 10.

A folytatások mindig veszélyesek, itt is izgultam. Nem lett rossz ez a rész, de megmondom őszintén nem lett annyira kedvencem. Az elsőt sokkal jobban szerettem, hiába az új helyszín és az új karakterek.

A Madagaszkár (2005) a Dreamworks Animation második filmje, amely franchise-szá vált. Az első a Shrek.

(dailyfilmsan )

Az eredeti forgatókönyv szerint Melman beleszeretett egy Kiki nevű női zsiráfba, ám az ötletet elvetették, helyette Melman elismeri Gloria iránti szeretetét.

(dailyfilmsan )

Chris Rock és Ben Stiller egy napot töltöttek a stúdióban a jeleneteik felvételével.

(dailyfilmsan )

A történetet elsősorban Az oroszlánkirály (1994) ihlette.

(dailyfilmsan )

Jada Pinkett Smith lánya, Willow Smith adta hangját a fiatal Glorianak. Ben Stiller fia, Quinn Dempsey Stiller pedig a fiatal Alexét.

(dailyfilmsan )

2008-ban a 6. legtöbb bevételt hozó film volt.

2008-ban a 2. legtöbb bevételt hozó film volt Magyarországon.

Ez volt Bernie Mac utolsó szerepe animációs filmben. A Madagaszkár 2-t az ő emlékének szentelték a készítők.

(ps)

A Moto Moto szuahéliül szó szerint azt jelenti, hogy "forró forró", szabad fordításban: "nagyon forró."

(ps)

Az összes zebra hangját ugyanaz a szinkronszínész, Chris Rock kölcsönözte.