Némó nyomában (2003)

Finding Nemo

Némó nyomában

Erika Czeglédi   2021. 03. 03.

Cuki

Nagyon aranyos, imádtam a bohóchalat, azaz Némót.

indingo   2019. 08. 16.

Gyönyörű látványvilágú mesefilm. Az óceán hálás téma, mert gyönyörű és gazdag az élővilága. Szemkápráztató mese, ahol a történet is a helyén van.

mamiéstöti2   2018. 12. 04.

Kedves történet, jó a képi megjelenítés, szuperek a szereplők így nálam mindenképpen 5/5-ös. Személyes favoritom Protkó.

Yosihiro   2015. 02. 06.

A halas animációk Oscárját adtam nekik :) nagyon jó ütős kis animáció. A vízi világ mindig is csodálattal és elképesztő kalandokkal kecsegtet és ebben a NÉMÓ-ban megvan minden . Ezt jól összehozták. Ajánlom mindenkinek egy remekmű :)

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 03.

Jól sikerült mese a fiát kereső apáról, aki legyőzve félelmeit, mindenen átúszik, csak hogy megtalálja gyermekét. Aranyos mese gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. A személyes kedvencem Protkó, a cápa. Egy valamit viszont nem értek: miért pislognak a halak a vízben?

Sabnock Sanatory   2019. 01. 19.

Aranyos kis mese,tele vidám,és megható képsorokkal...Apa-fiú kötelék megbonthatatlansága,és a kishal hősiessége....Szuper karakterekkel.Erősen ajánlott mese !

Thibo84   2016. 06. 18.

Egy zseniális mese minden korosztálynak. Szemet kápráztató képi világgal, tele rengeteg szerethető és vicces karakterekkel. Utóbbiak jól ellensúlyozzák a szorongással teli Pizsit.

Ez a nagy sikerű és egyben csodálatos animációs film nyerte meg elsőként a legjobb animációs filmért járó Oscar-díjat

(felicity)

2015 szeptemberi adatok szerint a Némó nyomában című filmből 41 millió darab fogyott el DVD-n. Ezzel pedig a világ legnagyobb példányszámban eladott filmjévé vált.

(Artsomnia)

Akármilyen meglepő, ez volt a Pixar első olyan filmje, ami Oscar-díjat nyert legjobb animációs film kategóriában. A Toy Story (1995), az Egy bogár élete (1998) és a Toy Story 2 (1999) mind azelőtt kerültek bemutatásra, hogy bevezették volna ezt a kategóriát az Oscar-díjátadókon. 2001-ben, a bevezetés után pedig a Szörny Rt. alulmaradt a Shrekkel szemben.

(Artsomnia)

A Némó nyomában előkészületei már 1997-ben megkezdődtek, amikor a rendező végzett az Egy bogár élete című, szintén Pixar film utómunkálataival.

(Artsomnia)

Darla (a halakat terrorizáló kislány) a Pixar animációs filmjeinek első negatív női karaktere volt.