Madagaszkár

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 05. 07.

Nagyon aranyos vicces animáció lett és a karakterek is egészen jól sikerültek, pláne fülbemászó maki zene nagyon aranyos:D Mind a története a cselekmények a poénok nekem nagyon bejöttek és a folytatások is jól sikerültek.

Orosz István   2016. 05. 27.

Gyerekkorom egyik kedvenc animációs filmje. A 2. és 3. rész nekem már nem überelte. Jó lett volna ha megmarad a történetchelyszíne ugyanúgy madagascaron a makik birodalmában. Bizos lehetett volna mellé valamilyen jó szrorit keríteni.

GedyPapa   2017. 03. 31.

Néhol túlságosan is sok a poénkodás, ami már kicsit túllő a célon. Viszont alapvetően egy jó sztori, érdekes poénokkal. De nekem a zebra egy idő után inkább kínos volt mint vicces..

dailyfilmsan   2019. 02. 14.

Örökzöld rajzfilm amit sose lehet megunni. A szójátékai és az hogy álmaik vannak és külön személyiségük az állatszereplőknek szerinem jó egyveleget alkot. Többször is megnézhető és nagyon szép a grafikája, jó munkát végeztek az animátorok.

puffancshercegnő   2016. 09. 20.

Nekem valamiért nem sikerült megszeretni ezt a mesét. A karaktereket idegesítőnek találom, nem tudok nevetni a vicceiken. Az egész mesében a pingvinek a legjobbak, szerencse, hogy ők kaptak külön sorozatot, mert csak miattuk érdemes megnézni ezt.

2005-ben a 6. legtöbb bevételt hozó film volt.

(mamiéstöti2 )

A film rendezői, Eric Darnell és Tom McGrath is szinkronizálnak pár apróbb szereplőt a filmben: Darnell az állatkerti hangosbemondó, míg McGrath többek között Skipper, a pingvin szerepében jelenik meg.

A film számos más filmre tartalmaz utalást, például Tarzan, Az oroszlánkirály, A majmok bolygója, Amerikai szépség, Tűzszekerek, A számkivetett, Shrek.