A fantasztikus Róka úr

A fantasztikus Róka úr

Fantastic Mr. Fox
Jessie

Róka úr hajdanán hetedhét országban ismert ravaszdi volt. Tizenkét éve már, hogy visszavonult, és a családapák nyugodt életét éli. Felesége, rókaasszonyság hatására felhagyott régi szenvedélyével és messziről kerüli a tyúkudvarokat. Rókáék élvezik a vidéki élet nyújtotta örömöket és a… Több

Rendező: Wes Anderson
Író: Roald Dahl
Forgatókönyvíró: Wes Anderson, Noah Baumbach
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2010.10.06. | HBO Max (2023.05.12.)

2023.12.01 harnas1207

Nem vicces, nem érdekes. Érzésem szerint a felnőtt célközönségnek szól, de túl elvont és unalmas. A különleges technika, amivel készült nem tud egy egész estés filmet elvinni a hátán.

2022.01.31 jakedave

Roald Dahl azonos című kisregénye sokkal jobban tetszett. Sose tudtam Wes Andersonnal azonosulni. :(

2018.11.17 dailyfilmsan

Odáig meg vissza voltam tőle. Teljesen magávalragadott. Tetszett hogy az állatok megmaradtak állatoknak és el kezdtek marcangolni vagy fújni egymásra. Bár lehet benne kivetnivalót találni miért nem jó de én nem találtam nekem ez úgy volt jó ahogy volt.

2017.02.05 hszpp

Nagyon jo film-mese közötti átmeneti. Gyerekeknek, néhány ijesztő jelenet miatt nem ajánlanám, azonban felnőtteknek annal inkabb. Nagyon különleges grafikája van,s igen jo mondanivalóval is rendelkezik.

2018.03.02 ArpiHajdu és Réci

A képernyő elé szegez

Wes Anderson próbálkozása a stop-motionnel, első rész. Meg kell mondjam, Wes Anderson világa nagyon érdekes, kell hozzá hangulat, de ha egyszer magával ragad, akkor nagyon könnyen meg lehet szeretni nemcsak egy filmjét, hanem a direktor egész munkáss... Teljes kritika

A filmben Agnes (magyar változatban Luca) hangját Wes Anderson barátnője, adta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Wes Anderson a forgatókönyvírás és a rendezés mellett szinkronszerepet is vállalt. Eredeti nyelven az ő hangján szólal meg Stan, a menyét (magyarhang pedig: Csankó Zoltán)Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez volt az utolsó film, amelynek az elején a 20th Century Fox 1994 óta használt logóját láthatjuk.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben egyszer alkalmaztak CGI-t (amikor a bányát elárasztja a víz).Szerző: ArpiHajdu és Réci