Csibefutam (2000)

Chicken Run

Ms. Akárki   2019. 07. 21.

Még az elsők között volt ez amit moziban néztünk meg a családommal így lehet hogy egy kicsit elfogult vagyok de én imádom a mai napig. Amúgy is nagyon kedvelem az ilyesmi gyurmás rajzfilmeket. Vicces, pörgős a szabadulás utáni küzdelmük és persze happy end.

indingo   2019. 03. 30.

Ahhoz is kell egy kis kattantság, hogy fogva tartott csirkékről készítsen valaki mesefilmet gyerekeknek. A kis gyurmaszerű lények nekem bejöttek és a történet is a műfajhoz képest jó volt.

Orosz István   2016. 05. 28.

Nekem 10 évvel ezelőtt gyerekként imádtam mostmár lehet nem tudnám megnézni de gyerek fejjel nagyon megállta a helyét! Végül is nagyrészt a tanyán lakó csirkék szabadságának eléréséről szól, ami elmeséli a kitartásukat a cél érdekében még egy církuszi kakassal is szövetkeznek.

dailyfilmsan   2018. 11. 12.

Bejött ez a gyurmamese. Jópofa a baromfi/csirke/szárnya utalások. Mindenhova beszúrták a készítők ahova nem szégyelték. Látszik hogy a készítők odatették magukat minden gyurmából készült kivéve az ég meg ami rajta van. Az egész csirkefarm egy kis gul... több»

VvV   2018. 12. 27.

Jó kis falusi történet én tudtam azonosulni a mondanivalóval is. A karakterek is humorosak.

felicity   2018. 07. 26.

Nagyon rég láttam a filmet, de szerettem.

hackerjulcsi   2018. 03. 30.

Irtózatosan para ez a mesefilm. Kiskoromban meglehetősen féltem tőle, de ennek ellenére nagyon szerettem és számtalanszor megnéztem. Meg azért valahol szórakoztatók is ezek a csirkék.. :)5*

Mel Gibson a szövegét a többi szereplőtől külön, Amerikában rögzítették, míg a többiekét együtt, az angliai Aardman-ban.

(magyaristvan)

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 170 kritika alapján.

Az alkotók erősen lobbiztak, hogy a film megkapja a "legjobb film" Oscar-díjat. Ez a törekvés végül kudarcot vallott, de a következő évben dominálták a "legjobb animációs film" kategóriát, amit először a Shrek nyert meg.

(kázsé)

Mikor Rocky távozik, az egyik csirke azt mondja, "szerintem nem is Amerikai". A Rocky hangját adó Mel Gibsonról sokan hiszik, hogy ausztrál, pedig az USA-ban született, és csak 12 éves korában költözött a családja Ausztráliába.

(kázsé)

Az egyik jelentben a csirkék taekwondóznak. Az egyik animátor maga is taekwondo edző.