Ivan, az egyetlen

Ivan, az egyetlen

The One and Only Ivan
Kovacs

Ivan, a gorilla a Big Top plázában éli az életét egy koros elefánt, Stella és Bob, a kutya társaságában. A fiatal gorilla szinte már teljesen elfelejtette, milyen volt az élet azelőtt, hogy a plázba ketrecébe került volna, és igazság szerint, nem is igazán foglalkoztatja a dolog. Ivan már… Több

Rendező: Thea Sharrock
Forgatókönyvíró: Mike White, Katherine Applegate
Premier: 2020.08.21. | Telekom TVGO (2020.12.01.) | Disney+ (2022.06.14.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2023.08.05 Török389133

Szerintem nagyon unalmas volt, ezerszer látott történet, és kisgyerekeknek sem ajánlott, mert nem vígjáték, hanem dráma.

2020.12.13 HE7EDIK

Egy szívmelengető mese, amit az élet írt, és komoly üzenete van. Elvesszük az állatok élőhelyét, levadásszuk vagy cirkuszi bohócot csinálunk belőlük. Sok ember pedig bele sem gondol, milyen lehet egy ketrecben leélni egy életet, vagy faja utolsó tagj... Több

2020.12.20 Norbert93

Nem sok filmnek jár az 5*, az értékelhetőség skáláján ezt veszem a legkomolyabban. Igazság szerint az Iván nem egy korszakalkotó, vagy nem egy különösebben kiemelkedő film, de olyasvalamit láttam benne, amit ma már nem igazán találok még a filmekben:... Több

2020.12.02 Kovacs

Egy egész jó kis családi film, amit lehet közösen nézni - és annyira nem is csöpögős. Délutánra mozizásra érdemes.

2020.11.25 DóRi

Ahhoz képest, hogy mennyire nem ezt vártam tőle, egészen komoly morális kérdéseket vetett fel a film, amiről aztán jó volt beszélgetni itthon, szóval szerintem nagyon is megéri megnézni.

Angelina Jolie harmadik Disney-filmje az első két Demóna-film után.Szerző: Thibo84

Helen Mirren negyedik Disney-filmje A nemzet aranya: Titkok könyve (2007), Szörny Egyetem (2013) és A diótörő és a négy birodalom (2018) után.Szerző: Thibo84

Danny DeVito negyedik alkalommal adja a hangját egy élőszereplős filmben. Először a Nicsak, ki beszél most!-ban (1993) Bogyónak, a kutyának, majd Az utolsó akcióhősben (1993) Whiskersnek, végül a Space Jam - Zűr az űrben (1996) című filmben Varangy úrnak kölcsönözte a hangját.Szerző: Thibo84

Ez volt Angelina Jolie és Bryan Cranston második együttműködése a Kung Fu Panda 3 (2016) után.Szerző: Thibo84

A film vége felé Henrietta azt mondja: "Senki sem szeret jobban". Henriettának Chaka Khan énekesnő adja a hangját, és ez a sor a jól ismert dalának, az "Ain't Nobody" egyik sorának parafrázisa.Szerző: Thibo84

Értékelés: 7.5/10
(2021. 02. 04.)
A karantén alatt nem kicsit áthallásos egy bezárt gorilla bánata, de legalább annál is komolyabban is lehet venni a látottakat, és halkan elmorzsolni a boldogság könnycseppjeit. Több