Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Ivan, az egyetlen (2020)

The One and Only Ivan

Norbert93   2020. 12. 20.

Nem sok filmnek jár az 5*, az értékelhetőség skáláján ezt veszem a legkomolyabban. Igazság szerint az Iván nem egy korszakalkotó, vagy nem egy különösebben kiemelkedő film, de olyasvalamit láttam benne, amit ma már nem igazán találok még a filmekben:... több»

Kovacs   2020. 12. 02.

Egy egész jó kis családi film, amit lehet közösen nézni - és annyira nem is csöpögős. Délutánra mozizásra érdemes.

HETEDIK   2020. 12. 13.

Egy szívmelengető mese, amit az élet írt, és komoly üzenete van. Elvesszük az állatok élőhelyét, levadásszuk vagy cirkuszi bohócot csinálunk belőlük. Sok ember pedig bele sem gondol, milyen lehet egy ketrecben leélni egy életet, vagy faja utolsó tagj... több»

DóRi   2020. 11. 25.

Ahhoz képest, hogy mennyire nem ezt vártam tőle, egészen komoly morális kérdéseket vetett fel a film, amiről aztán jó volt beszélgetni itthon, szóval szerintem nagyon is megéri megnézni.

Zsolt   2020. 11. 13.

Kicsit az volt az érzésem, mintha már rég nem készült volna olyan Disney film, ami ennyire akarja és tudja is követni az eredeti Disney örökséget. Ha ennyi nem elég, akkor még annyit, hogy jó, érzelmes, izgalmas és szép film.

Angelina Jolie harmadik Disney-filmje az első két Demóna-film után.

(Thibo84)

Helen Mirren negyedik Disney-filmje A nemzet aranya: Titkok könyve (2007), Szörny Egyetem (2013) és A diótörő és a négy birodalom (2018) után.

(Thibo84)

Danny DeVito negyedik alkalommal adja a hangját egy élőszereplős filmben. Először a Nicsak, ki beszél most!-ban (1993) Bogyónak, a kutyának, majd Az utolsó akcióhősben (1993) Whiskersnek, végül a Space Jam - Zűr az űrben (1996) című filmben Varangy úrnak kölcsönözte a hangját.

(Thibo84)

Ez volt Angelina Jolie és Bryan Cranston második együttműködése a Kung Fu Panda 3 (2016) után.

(Thibo84)

A film vége felé Henrietta azt mondja: "Senki sem szeret jobban". Henriettának Chaka Khan énekesnő adja a hangját, és ez a sor a jól ismert dalának, az "Ain't Nobody" egyik sorának parafrázisa.

(Thibo84)

Danny DeVito harmadik Disney-filmje a Herkules (1997) és Dumbó (2019) után.

(Thibo84)

A film egy ténylegesen Iván nevű, nyugati síkvidéki gorilla életén alapul. Az igazi Ivan 27 évig élt a tacomai B&I szórakoztatóközpontban, miután hat évig volt házi kedvenc. Amikor a tiltakozások hatására megszüntették a központban az állatok tartását, Ivan az atlantai állatkertbe költözött.

(Thibo84)

Ez volt Allison Shearmur producer egyik utolsó filmje 2018-ban bekövetkezett halála előtt. Ezt a filmet és a Chaos Walkingot (2021) az ő emlékének ajánlották.