2021.04.26   olvasottság: 1802x   szerző: csd   hozzászólások: 0

Idén kilencvenharmadik alkalommal került megrendezésre az Oscar-gála, amely a korábbi évekhez viszonyítva egy kissé másképpen zajlott. Bár az eseménynek ezúttal is a Dolby Színház adott otthont, a koronavírus-járvány miatt a díjazottak a világ különböző pontjairól jelentkeztek be.

 Oscar-díj 2021 – Íme a nyertesek listája!

A korábbi elemzések alapján a legjobb film kategóriában A chicagói 7-ek tárgyalása, illetve A nomádok földje látszott a legesélyesebbnek, az aranyszobrocskát végül Chloé Zhao rendezése vihette haza, amellyel Zaho egyúttal filmtörténelmet írt, hiszen ő kapta idén a legjobb rendezőnek járó elismerést.

Ugyancsak rendkívül izgalmasnak bizonyult a legjobb női főszereplőknek járó elismerés jelöltjeinek listája, amelyek közül Frances McDormand emelkedhetett ki, a legjobb férfi főszereplőnek járó kategóriában pedig Anthony Hopkins nyerte az idei Oscart.

A jelöltek és a nyertesek teljes listáját lentebb találjátok.

Legjobb film

The Father

Judas and the Black Messiah

Mank

Minari

A nomádok földje GYŐZTES

Ígéretes fiatal nő

A metál csendje

A chicagói 7-ek tárgyalása

Legjobb rendező

Thomas Vinterberg (Még egy kört mindenkinek)

David Fincher (Mank)

Lee Isaac Chung (Minari)

Chloé Zhao (A nomádok földje) GYŐZTES

Emerald Fennell (Ígéretes fiatal nő)

Legjobb férfi főszereplő

Riz Ahmed (A metál csendje)

Chadwick Boseman (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)

Anthony Hopkins (The Father) GYŐZTES

Gary Oldman (Mank)

Steven Yeun (Minari)

Legjobb férfi mellékszereplő

Sacha Baron Cohen (A chicagói 7-ek tárgyalása)

Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah) GYŐZTES

Leslie Odom Jr. (One Night in Miami)

Paul Raci (A metál csendje)

Lakeith Stanfield (Judas and the Black Messiah)

Legjobb női mellékszereplő

Maria Bakalova (Borat utólagos mozifilm)

Glenn Close (Vidéki ballada az amerikai álomról)

Olivia Colman (The Father)

Amanda Seyfried (Mank)

Yuh-Jung Youn (Minari) GYŐZTES

Legjobb női főszereplő

Viola Davis (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)

Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)

Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)

Frances McDormand (A nomádok földje) GYŐZTES

Carey Mulligan (Ígéretes fiatal nő)

Legjobb idegennyelvű film

Még egy kört mindenkinek GYŐZTES

Better Days

Collective

The Man Who Sold His Skin

Quo vadis, Aida?

Legjobb animációs film

Előre

Lunaria - Kaland a Holdon

Shaun, a bárány és a farmonkívüli

Lelki ismeretek GYŐZTES

Wolfwalkers

Legjobb adaptált forgatókönyv

Sacha Baron Cohen és társszerzők (Borat utólagos mozifilm)

Florian Zeller és Christopher Hampton (The Father) GYŐZTES

Chloé Zhao (A nomádok földje)

Kemp Powers (One Night in Miami)

Ramin Bahrani (A fehér tigris)

Legjobb eredeti forgatókönyv

Will BersonShaka KingKeith Lucas és Kenny Lucas (Judas and the Black Messiah)

Lee Isaac Chungt (Minari)

Emerald Fennell (Ígéretes fiatal nő) GYŐZTES

Derek CianfranceAbraham Marder és Darius Marder (A metál csendje)

Aaron Sorkin (A chicagói 7-ek tárgyalása)

Legjobb operatőr

Sean Bobbitt (Judas and the Black Messiah)

Erik Messerschmidt (Mank) GYŐZTES

Dariusz Wolski (A kapitány küldetése)

Joshua James Richards (A nomádok földje)

Phedon Papamichael (A chicagói 7-ek tárgyalása)

Legjobb vágás

The Father

A nomádok földje

Ígéretes fiatal nő

A metál csendje GYŐZTES

A chicagói 7-ek tárgyalása

Legjobb eredeti filmzene

Az 5 bajtárs

Mank

Minari

A kapitány küldetése

Lelki ismeretek GYŐZTES

Legjobb eredeti betétdal

Fight For You (Judas and the Black Messiah) GYŐZTES

Hear My Voice (A chicagói 7-ek tárgyalása)

Husavik (Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története)

lo Sì (Seen) (Előttem az élet)

Speak Now (One Night in Miami)

Legjobb vizuális effektus

Love and Monsters

Az éjféli égbolt

Mulan

 Ivan, az egyetlen

Tenet GYŐZTES

Legjobb díszlet

The Father

Ma Rainey: A blues nagyasszonya

Mank GYŐZTES

A kapitány küldetése

Tenet

Legjobb jelmez

Emma

Ma Rainey: A blues nagyasszonya GYŐZTES

Mank

Mulan

Pinocchio

Legjobb smink és haj

Emma

Vidéki ballada az amerikai álomról

Ma Rainey: A blues nagyasszonya GYŐZTES

Mank

Pinocchio

Legjobb rövidfilm

Feeling Through

The Letter Room

The Present

Two Distant Strangers GYŐZTES

White Eye

Legjobb animációs rövidfilm

Burrow

Genius Loci

Ha bármi történik, szeretlek GYŐZTES

Opera

Yes-People

Legjobb dokumentumfilm

Collective

Több mint tábor: A fogyatékosok forradalma

The Mole Agent

Tanítóm, a polip GYŐZTES

Time

Legjobb dokumentum-rövidfilm

Colette GYŐZTES

A Concerto Is a Conversation

Do Not Split

Hunger Ward

Szerelmes dal Latashának