Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Minari: A családom története (2020)

Minari

Noel Cho
Alan Kim
Yuh-Jung Youn
Will Patton
Noel Cho

penci   2021. 07. 08.

Számomra ez az év legjobb filmje, bármi is történjen ezután. Annyira fantasztikusan van megírva, annyira szívhez szóló az egész. Maga a csoda!

elekm90   2021. 03. 22.

Remek dráma a család fontosságáról és a kitartásról, ami hatásvadászat nélkül tud hatásos lenni, manapság egyre kevesebb az ilyen, így még jobban esett a lelkemnek ez a film. A nagymama óriási forma volt, de Steven Yeunnak is nagyon örülök, aki már a... több»

firczy   2021. 07. 06.

Személy szerint nagyon nehezen tudtam ráhangolódni a sztorira, de aztán beszippantott teljesen. Szerintem mindenképpen érdemes megnézni, ez pont az a film, amit kár kihagyni egyszerűen.

A film összbevétele 14 662 448 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 246 615 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 379 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A piros sapkát, amelyet Steven Yeun a filmben visel, még 17 évesen kapta az édesanyjától.

(csd)

A forgatás mindössze 25 napig tartott, az összes színész egyidejűleg részt vett rajta.

(csd)

A főszereplő (Jacob) által viselt piros baseballsapkát a karaktert megformáló Steven Yeun ajándékként kapta édesanyjától a tizenhetedik születésnapjára.

(elekm90 )

A Minari olyan, mintha egy nagy amerikai családregényt sűrítettek volna két órába, de nem hagytak volna ki belőle semmi lényegeset. több»

A Minarira is igaz tehát, hogy bár filmként remek, hatását elsősorban akkor tudja kifejteni, ha kellően távol állunk attól a problémakörtől, azoktól a társadalmi rétegektől, amelyeket reprezentál. Nyilvánvaló értékei miatt egy bizonyos szintet mindenki számára meg fog ütni, de aligha ez a film fog új távlatokat nyitni abban, hogy mit jelent a család, a gondoskodás és valamit felépíteni, örökül hagyni. több»

A Minari egy szívhez szóló, sokrétű lírai dráma, amelynek története, alapkonfliktusa sok idegen országba szakadt, ott érvényesülni próbáló ember számára alaptapasztalat. több»