Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A nomádok földje (2020)

Nomadland

Kiss   2020. 09. 16.

Lenyűgöző és mélyen megható alkotás, sokszor mondtam már, hogy Frances McDormand az élete alakítását hozza, de ebben a filmben is ezt érzem. Az a nő zseniális!

Lajos   2020. 09. 05.

Soha nem volt még ehhez fogható filmélményem, a Nomadland egyszerűen semmihez sem hasonlítható mély és elgondolkodtató darab egy parádés alakítással, nagyszerű rendezéssel, nagyon jól átgondolt forgatókönyvvel és remek operatőri munkával. AZ ÉV FILMJE!

putty   2020. 05. 02.

Minimalista, nagyon kevés eszközzel dolgozó film, ami persze semmit nem von le az értékéből. Aki szereti az ilyesmit, arra valami egészen különleges utazás vár...

Oliver   2019. 06. 27.

Chloé Zhaoról akkor hallottam először, amikor kiderült, hogy ő készíti a Marvelnek az Örökkévalókat. Ez után a film után azt mondom, bátor választás volt az ő szerződtetése, ugyanakkor kellenek az ilyen alkotók Hollywoodba, nagyon is. A Nomadland per... több»

Linda May
David Strathairn
Frances McDormand

A filmben számos valódi nomád is szerepel, köztük Linda May, Swankie és Bob Wells, akiknek ez az első filmszerepük.

A filmet hét különböző államban négy hónapon keresztül forgatták.

A film Jessica Bruder 2017-ben megjelent Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century című könyvének adaptációja.

A film világpremierje 2020. szeptember 11-én volt a Velencei Filmfesztiválon, ahol elnyerte a fesztivál fődíját, az Arany Oroszlánt. Ugyanezen a napon mutatták be a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is.

A film kimagasló kritikai fogadtatásban részesült. A Nomadland a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon 45 szemlézett cikk után 100 százalékon áll.