A család kicsi kincse (2006)

Little Miss Sunshine

Gyorvik   2020. 06. 16.

A film antitézise próbálna lenni az álságos - a mindennapi életben gyakran már csak erőltetett műmosollyal operáló, a szürkeségbe beleolvadt sznob kisemberek - kicsinyes és ízléstelen élet életperspektívájának. A kis Olive nem mindennapi, valószerűtlenül zseniális előadásának hangulatában sajnos csak a néző osztozik.

rbernadett   2015. 07. 31.

Nagyon aranyos film, szeretem az ilyen stílusú filmeket. Annyira nem éreztem kimagaslónak és egyedinek, de egynek mindenképp jó.

Deku   2017. 07. 26.

Ezt szeretem igazán. Steve Carell tök jót tett ennek a filmnek mert egyáltalán semmi jót nem vártam tőle és mikor elkezdtem nézni szép lassan azt éreztem, hogy hiba lett volna kihagyni.

dailyfilmsan   2018. 12. 26.

Nekem ez egy erős átlagos film. Aranyos de ennyi. Nem alkot semmi maradandót. Kedves ahogy a család tagjai mennyire közömbösek egymással mégis mennyire üösszetartóak lesznek a végén. De a szereplők nem nagyon tudták elhitetni családságukat. Lehetett volna ez jobb is egy kiccsivel több humorral.

ZeroHero   2019. 09. 25.

MArhajo. Igazi es igazan jol megirt karakterek vannak, akik be vannak zarva a sajat kis vilagunkba es ahogy egyre erosebb kulso ingerek erik oket, egyszer csak kirobbannak. Csaladi roadmovie, mosolyogtato es bájos humorral, Steve Carell remek jatekaval. AKi meg nem latta, az nyugodtan szanjon ra idot, nem fog csalodni.

Ms. Akárki   2019. 07. 20.

Nagyon aranyos film. De persze bőven van benne az emberi nyomorúságból is. Rengeteg különféle életet és mozgatórugót ismerünk meg a filmben, mindenki máshogy próbált meg boldogulni. De nagyon érdekes, hogy együtt egy cél érdekében a kislány kedvéért végül elutaznak a világ végére egy vetélkedőre, hogy a kislányba és magukba is egy kis pozitivitást és önbizalmat öntsenek. Kellemes kikapcsolódás az egész családnak.

Dodi   2015. 06. 10.

A díjakon kicsit meglepődtem... de nagyon tetszett a film, a maga komolytalanságában. A karakterek szerintem el lettek találva, nincsenek végletekig eltúlozva. A poénok meg nagyon jók!

Greg Kinnear
Abigail Breslin

A Fox Searchlight 10 millió dollárt költött a forgalmazási jogokra , ami az egyik legnagyobb összeg amit erre a célra bárki is fizetett.

(dailyfilmsan)

Abigail Breslin a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Abigail Breslin háromévesen állt először a kamerák előtt, amikor is egy tévészpotban villantotta meg bűbájos mosolyát. A család kicsi kincsében nyújtott alakításáért Oscar-díjra jelölték.

(SódóGA)

Abigail Breslin számára olyan ruhákat készítettek, melyekben duci kislány látszatát kelti.

(SódóGA)

Frank karakterére Bill Murrayt és Robin Williamst is kiszemelték, azonban egyikük sem vállalta a szerepet.

(SódóGA)

A forgatáson 5 teljesen egyforma Volkswagen 2S típusú kisbuszt használtak.

(SódóGA)

Paul Dano 22 évesen játszotta el a 15 éves Dwayne szerepét.

(SódóGA)

Alan Arkin a film elején a fürdőszobában természetesen nem heroint, hanem porrá zúzott B vitamint szippantott fel.

(SódóGA)

Alan Arkin és Michael Arndt pedig nem véletlenül kapták meg a legjobbaknak járó aranyszobrocskát, hiszen az A család kicsi kincse egyáltalán nem egy könnyen felejthető alkotás. több»