Velence vár

Velence vár

Venise n'est pas en Italie
majkymi

Emile 15 éves, a Montargis névre hallgató francia településen él szüleivel. Apja aranyos, de kissé bohókás úriember, édesanyja pedig az a nő, aki hidrogénszőke hajkoronával ajándékozza meg fiát, mivel úgy érzi, gyermeke azzal gyönyörű igazán. Mikor Emile álmai nője meginvitálja a fiút… Több

Forgatókönyvíró: Ivan Calbérac
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2019.08.01.
Forgalmazó: Big Bang Media

2023.04.17 Rics

Ahhoz képest, hogy az ilyen jellegű filmet/országot annyira nem csípem, nem volt rossz.

2019.12.07 stomachh

Kellemes esti, egyszernezos francia romantikus komedia. Szeretem a mai francia filmeket, ez a jobbak kozul valo, de amugy semmi emlekezetes. Inkabb csajoknak valo.

2019.12.03 freeman

Király film

2019.07.27 gennaddifix

Na, jó kezdem azzal, hogy nekem általában nem szoktak bejönni az ilyen és ehhez hasonló habkönnyű, némi drámával megfűszerezett francia vígjátékok. Ebben a filmen azonban nagyon kellemesen csalódtam. Elképesztő, hogy mennyire meg tudja érinteni az ember, ráadásul egészen szórakoztató is. Csakis ajánlani tudom!

2019.07.28 majkymi

Kellemes hangulatú film, amolyan családi filmezéshez éppen ideális lenne, ha nem volnának kétségeim afelől, hogy a család férfi tagjai igazán élvezni tudnánk a filmet. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy határozottan csajos film lenne, csak épp talán egy kicsit túlságosan melodramatikus

A film 20 851 178 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 14 276 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ivan Calbérac rendező egy interjúban elmondta, hogy a film történetéből kifolyólag a stábnak rengeteg helyszínen kellett forgatnia, de a legnagyobb nehézséget a velencei munkálatok okozták, ugyanis sokkal nehezebb volt megszervezni a forgatás logisztikáját. "Saint-Marc például csak reggel hét és délelőtt kilenc között forgathattunk, utána ugyanis már képtelenség lett volna a hatalmas turistaáradat miatt."Szerző: hp

Benoît Poelvoorde és Valérie Bonneton az Ils sont partout után ismét együtt állt a kamerák elé. Szerző: hp

A Velence vár alapjául szolgáló regényt maga a rendező, Ivan Calbérac írta. A direktor már korábban is adaptálta saját művét, például 2015-ös filmje, a L'Étudiante and Monsieur Henri esetében.Szerző: hp

IVAN CALBÉRAC négy év kihagyás után tér vissza a rendezéshez. Szerző: hp

(2019. 08. 13.)
A.i.e. a mwana
Családi vígjátékként, coming-of-age-ként és szerelmes filmként is csak a középmezőnyt gyarapítja. Több