Az út (2009)

The Road

Az út

Patya94   2020. 11. 29.

A film kissé vontatott, viszont Viggo Mortensen itt is bizonyította, hogy ott van a helye a legjobb színészek között. Ahogy karakterével hozzáad ahhoz az amúgy is brutális atmoszférához, nem semmi teljesítmeny.

indingo   2017. 04. 15.

A világvége hangulatú filmekkel engem meg lehet venni. Remek volt a története, áradt belőle a sivárság a nélkülözés és a nyomor. Kíváncsi vagyok a könyvre is.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 29.

Küzdelem az életben maradásért

Nyomasztó hangulat, miközben egy csodálatosan elmesélt apa-fia kapcsolatot nézhetünk végig közel két órában. Ezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem Az út nézése közben. Valahol a jövőben járunk, a Föld a pusztulás szélén, minden szürke, a levegőt... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 11.

A világvége téma igazán érdekes tud lenni. Végtére is ki tudhatja mit hoz a jövő. Ami kissé nem tetszett, hogy Viggo Mortensent nehezen tudtam elkülöníteni Aragorn szerepétől.

HercegPeter   2019. 08. 16.

Kemény és megindító történet egy olyan világban, ahol már szinte senkiben sincs emberség. A két főszereplőnek nem csak a túlélés a fontos, hanem hogy jó emberek is maradjanak. De szerencsére nem annyira, hogy ezért belemenjenek mindenféle felesleges ... több»

ZeroHero   2019. 09. 25.

Hu de nehez... Lassu es melankolikus film egy olyan temarol, amirol altalaban nem lassu es melankolikus filmeket szoktak forgatni.. Ez pedig a gyerekneveles, meg kozelebbrol az apa-fia kapcsolat. Apokaliptikus hangulatu az egesz film, mindennek vege,... több»

Sabnock Sanatory   2019. 03. 25.

Viggo Mortensen hihetetlen nagyot játszik ebben a posztapokaliptikus drámában. Nyomasztó képsorok, depresszív vonalvezetés, egy zsigerekig ható csodálatos történet. Engem nagyon megfogott.

A film összbevétele 56 692 dollár volt (imdb.com).

A filmet Pennsylvaniában, Louisanában és Oregonban forgatták. Pennsylvaniában hasznosították a Pennsylvania Turnpike autóút 21 km-es, elhagyatott szakaszát.

(ZeroHero)

Annak érdekében, hogy minél hitelesebb alakítást tudjon nyújtani, Viggo Mortensen a filmben viselt ruháiban aludt, és éheztette magát. Az egyik forgatási napon betért egy boltba Pittsbugh-ben, ahonnan ki akarták dobni, mert hajléktalannak nézték.

A regényhez való hűség miatt a filmből sem derül ki semmi, mi állt az apokalipszis hátterében.

Az egyik kannibált Kodi Smit-McPhee édesapja alakította.

John Hillcoat azonnal beleszeretett a regénybe. Ekkor határozta el, hogy megfilmesíti a könyvet.

Hiába volt napos idő, a rendező, John Hillcoat kérésére a speciális effektekért felelős szakembereknek CGI-jal kellett borongósabb atmoszférát alkotniuk.