Anyádat is! (2001)

Y tu mamá también

pragmatikus   2018. 07. 27.

Természetesen a film címe éppen lehetne bevezetés a nagybetűs életbe. Szerintem egyszer nézhetős film mindenképp.

dailyfilmsan   2018. 05. 06.

Mélyebbre tekintve elég csalfa film. A felszínen a kangörcsös haveroknak sikerül elcsábítani uncsitesó nőjét. Viszont ha a felszín alá belesünk ott van egy összetört nő. És nem tudom mi a siralmasabb a kangörccsel szenvedő fiúk vagy a nagynéni játéka... több»

Peeves112   2015. 08. 07.

Egy igazi klasszikus film, ami jobb, mint várná az ember. Persze nem csak az effektek és a látványvilág miatt, hanem a sztori, amit aláépítettek fantasztikusan szerepel.

juliS   2016. 02. 19.

Lenyűgöző film, amit szerintem csak néhányan mondanának vígjátéknak, de kétségtelen, hogy sok vicces jelenet van a filmben. A tempó megfelelő, szépen haladunk bele a bonyodalomba, amit két fiú él át egy idősebb nő mellett. Jól mutatja be a film, hogy... több»

jazzy   2015. 10. 03.

Teljesen jó film, provokatív és izgalmas. Két fiatal srác egy morális megkérdőjelezhető, ugyanakkor sokak által irigyelt kalandba keveredik egy tőlik némileg idősebb nővel. A film atmoszférája jelenetről jelenetre nehezedik, ahogy a dráma kibontakozi... több»

Alfonso Cuarón egy személyben rendezője, producere és forgatókönyvírója a filmnek.

(Mavil)

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

(Mavil)

A film 5 millió dollárból jött létre.

(Mavil)

Az utolsó jelenetet forgatták le elsőként.

(ps)

A mexikói karakterek nevei Mexikó történelméből származnak, míg a spanyol karakterek neveinek a spanyol történelemhez van köze.

(ps)

Diego Luna műpéniszt viselt a forgatáson, hogy úgy tűnjön, körül van metélve.

(ps)

Gael García Bernal elárulta, hogy a maszturbálós jelentben az ondót samponnal helyettesítették.

(ps)

Gael García Bernal és Diego Luna is beleültek az operátori székbe egy-egy jelenet felvételének erejéig.

(ps)

Úgy volt, hogy Tenoch karakterét Isaac Sánchez fogja alakítani, de mivel a színész csupán 16 éves volt a forgatás kezdetekor, inkább lecserélték, ugyanis a filmben több szexuálisan túlfűtött jelenet is látható.