Jégvihar (1997)

The Ice Storm

Jégvihar

Berto49   2017. 10. 21.

Kissé csalódtam, Ang Lee első amerikai filmjében. Sokkal jobbra emlékeztem. Csak az utolsó jelenetek tragikuma emelt a film színvonalán. Túl sok volt benne a kamaszokról szóló rész. Döbbenetes, hogy miket talál ki jódolgában az amerikai középosztály,... több»

doroffee   2016. 02. 14.

Nagyon megkapó és megrázó film, nagy filmélményem. Nagyon érzékletesen mutatja be azt, ahogy a látszólag tisztességes házasságok rohadnak belülről, és amilyen hatással ez a környezetükre van.

Christina Ricci
Henry Czerny
Sigourney Weaver
Tobey Maguire
Joan Allen
Sigourney Weaver
Joan Allen

Gene Siskel filmkritikus szerint ez a film 1997 legjobb filmje.

Katie Holmes filmes debütálása.

Natalie Portman visszautasította Wendy Hood szerepét.

Rick Moody, a könyv szerzője annyira elégedett volt a filmmel, hogy végigzokogta a végefőcímet.

Ezt a filmet Jégvihar címmel mutatták be Magyarországon 1998 július 2-án.

A játékidő alatt többször éreztem úgy, mintha a Jégvihar lenne Sam Mendes filmjének, az Amerikai szépségnek az előfutára. 10/10 több»