Mona Lisa mosolya (2003)

Mona Lisa Smile

Adepto   2018. 02. 03.

Annak ellenére, vagy pont azért, mert nem tudom magam abba a korba beleélni, amikor a történet játszódik, nekem egészen bejött. Még úgy is, hogy gyakorlatilag egy női vátozata a Holt Költők Társaságának (ami egy zseniális alkotás és az egyik nagy ked... több»

Leoni   2016. 04. 14.

Egyik kedvencem, szeretem a női szerepek ábrázolását benne, és ahogy Julia Roberts kiáll az igazáért, és a lányok csak tanulhatnak tőle ezen a téren. Tehetséges színésznők sorával van tele a film. A művészethez viszont a film után sem kezdtem el érteni. :D

Dotty90   2015. 01. 29.

Szerintem egyszerű koppintása a Holt költők társaságának, csak itt női példákkal, a nők akkori problémáival. Nekem nem tetszett. Persze akik a történelem eme korszakát szeretik, azoknak biztos tetszeni fog.

A film magyar munkatársa Pinczehelyi Bálint, "grip" pozícióban a "main crew" tagjaként. (születési hely, idő: 1974.03.27., Pécs)

(Curacao86)

A jelenetek egy részét a Columbia Egyetemen forgatták, ahol Julia Stiles és Maggie Gyllenhaal is diplomázott.

A film kedvéért az eredetileg szőke hajú Kirsten Dunst barnára, az eredetileg barna hajú Julia Stiles pedig szőkére festette a haját.

Hogy a szerepére felkészüljön, Julia Roberts művészettörténet órákat hallgatott a New York Egyetemen.