Született gyilkosok

Született gyilkosok

Natural Born Killers

Mickey (Woody Harrelson) és Mallory (Juliette Lewis) Knox egy boldog szerelmespár, akik keresztül-kasul járják az országot, és szórakozásból embereket ölnek. De nem mindenkit: mészárlásaik helyszínén mindig életben hagynak valakit, akinek el kell mesélnie a történetüket. A párost hamar felkapja a… Több

Rendező: Oliver Stone
Premier (HU): 1995.01.26. | HBO Max (2022.03.20.)

2024.02.15 Schumy1

Elképesztő ez a film, a képi világ, zene, humor, történet, színészi játék perfect! Kicsit brutális, de hát van benne sok igazság, ez az alap, a többi csak utánzat, mert valljuk be, van egy pár, ami hasonló témát boncolgat. Számomra kultfilm s alapmű.

2016.07.04 ArpiHajdu és Réci

Az első, ami megfogott ebben a filmben, az a képi világa. Ebben a filmben tényleg minden megtörténhet! Animáció, gyors vágások, fekete-fehér, zöld, vörös képsorok, röhögőgéppel operáló sorozatbetét, van itt minden, s bár elsőre egy nagy katyvasznak t... Több

Beindult,és utána vártam,és vártam!Nem lett egy nagy film,plusz a mondanivaló,ami kétségtelenül szűkös,nem lett jól bemutatva,előadva.Harrelson és Lewis mellett is vannak talán még náluk jobb színészek is a filmben,mégsem lett belőle úgy nagyjából semmi.

2022.04.01 elekm90

Oliver Stone sajnos azt az oldalát mutatta ennél a filmnél, amelyet én nagyon nem szeretek. Akárcsak a Doors-film esetében, itt is egy LSD-tripbe bújtatott őrületet rendezett. Ráadásul Quentin Tarantino forgatókönyvét is jelentősen átdolgozták, a méd... Több

2020.02.15 drg0602

Zseniális film.

Nagyon sok minden elmondható erről a filmről. Egy biztos, hogy nem csak mértéktelen brutalitásról szól, hanem van mondani valója! A két főszereplő nagyon jó színészi teljesítményt nyújt. A mellékszereplők fantasztikusak. Zseniális film a maga kategóriájába. Kötelező darab!!!

A Steven Schneider által szerkesztett "1001 film, amelyet látnod kell, mielőtt meghalsz" könyv filmjeinek egyike.Szerző: dailyfilmsan

John Cusacknak felajánlották Wayne Gale szerepét, de visszautasította. Szerző: dailyfilmsan

Bob Dole szenátor nyilvánosan elítélte a filmet az erőszak előmozdítása miatt, bár – amint később kénytelen volt beismerni – valójában még soha nem látta a filmet.Szerző: dailyfilmsan

Az Entertainment Weekly a filmet az eddig készített nyolcadik legellentmondásosabbnak sorolta be.Szerző: dailyfilmsan

Értékelés: 8.4/10
(2021. 07. 23.)
[...] ha eltekintek a kiindulóponttól és Oliver Stone alkotásként nézem, akkor bizony azt mondhatom, hogy szerintem ez a rendező legjobbja. Több

(2018. 03. 03.)
Egyetlen egy olyan film létezik számomra, ami 10-ből 10 pontot érdemel: ez pedig a Natural Born Killers.
Értékelés: 10/10 Több