Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Vélemények: Az út (2009)

Patya94   2020. 11. 29.

A film kissé vontatott, viszont Viggo Mortensen itt is bizonyította, hogy ott van a helye a legjobb színészek között. Ahogy karakterével hozzáad ahhoz az amúgy is brutális atmoszférához, nem semmi teljesítmeny.

indingo   2017. 04. 15.

A világvége hangulatú filmekkel engem meg lehet venni. Remek volt a története, áradt belőle a sivárság a nélkülözés és a nyomor. Kíváncsi vagyok a könyvre is.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 29.

Küzdelem az életben maradásért

Nyomasztó hangulat, miközben egy csodálatosan elmesélt apa-fia kapcsolatot nézhetünk végig közel két órában. Ezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem Az út nézése közben. Valahol a jövőben járunk, a Föld a pusztulás szélén, minden szürke, a levegőt... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 11.

A világvége téma igazán érdekes tud lenni. Végtére is ki tudhatja mit hoz a jövő. Ami kissé nem tetszett, hogy Viggo Mortensent nehezen tudtam elkülöníteni Aragorn szerepétől.

HercegPeter   2019. 08. 16.

Kemény és megindító történet egy olyan világban, ahol már szinte senkiben sincs emberség. A két főszereplőnek nem csak a túlélés a fontos, hanem hogy jó emberek is maradjanak. De szerencsére nem annyira, hogy ezért belemenjenek mindenféle felesleges ... több»

ZeroHero   2019. 09. 25.

Hu de nehez... Lassu es melankolikus film egy olyan temarol, amirol altalaban nem lassu es melankolikus filmeket szoktak forgatni.. Ez pedig a gyerekneveles, meg kozelebbrol az apa-fia kapcsolat. Apokaliptikus hangulatu az egesz film, mindennek vege,... több»

Sabnock Sanatory   2019. 03. 25.

Viggo Mortensen hihetetlen nagyot játszik ebben a posztapokaliptikus drámában. Nyomasztó képsorok, depresszív vonalvezetés, egy zsigerekig ható csodálatos történet. Engem nagyon megfogott.

VvV   2018. 12. 01.

Megrázó és elgondolkodtató történet, ahol remek lett a kivitelezés.

Lonka   2017. 07. 22.

Nagyon eltalálták ezt a filmet. Tényleg árad belőle a sivárság, az élettelenség. Olyan szürke minden és a legapróbb dolgok is hatalmas boldogságot tudnak okozni.

Timcsi   2019. 03. 09.

Viggo Mortensentől az abszolút kedvencem, annak ellenére hogy a Gyűrűk urában és most a Zöld könyvben is zseniális, de ez csak róla szól. A története zseniális.

Greeta   2016. 09. 28.

Az egész filmnek nyomasztó a hangulata és ez rátelepszik a nézőre is. Én még napokig gondolkodtam a történteken.

petraszab   2020. 01. 08.

Nagyon megrázó film, aminek megnézése után kicsit lejössz az életről. A küzdés, amit bemutat ámulatba ejtő. A látvány elborzasztott.

SzFa   2018. 05. 28.

Sokkal többet vártam a filmtől. Számomra a vége befejezetlen. Ok-okozati hibákat tartalmaz. Nincs megmagyarázva a történet alapja. Hosszú és unalmas. Nem ajánlom.

gyorfigyuri10   2018. 09. 18.

Nagyon megható és szomorú apa-fia történetet mutat be ebben a szürke elpusztult világban, ahol már szinte semmi sincs és lehet érezni azt a nyomasztó érzést hogy ez tényleg a vége a világnak, de nem adják fel, és az apa mindent megtesz hogy megvédje magukat és hogy na haljanak éhen.

HannaK   2016. 09. 17.

Hátborzongató film. Nem egy véres valami, de magával ragadó.

sptt   2020. 08. 14.

Brutális, nyomasztó film. Apaként különösen drámai, mert tűéles precizitással mond el olyan gondolatokat, amit senki nem érezhet "apává válás" előtt. Sokan még utána sem... A gyerekek gondolkodásmódja, félelmei szintén tökéletesen jelennek meg, ahol ... több»

Beniko   2015. 11. 23.

Viggo Mortensen legjobb filmje a kitartásról és a hűségről. Egyszer láttam, és akkor elhatároztam, hogy újra megnézem. Lehet épp most lenne itt az ideje.

Jozzsef   2015. 11. 22.

Életszerű helyzetekkel és jelenetekkel ábrázolja a film ahogy apa és fia minden nap megharcolnak az életbenmaradásért. Jönnek a természeti csapások és a film egy egész küzdelem a reményért azért a reményért,hogy eljutnak az óceánhoz ami a túlélést jelenti a szereplőknek.

ukla   2016. 04. 29.

Egy igazi sötét hangulatú apokalipszist bemutató és rengeteg sok drámával tele tűzdelt alkotás ami csak a szinészi játékról szól.Az érzést nagyon vissza adja hogy milyen lenne a világ ha ennyire eltorzulna.De inkább az apa fia kapcsolatot mutatja be ... több»

fagitta   2015. 08. 05.

Nagyon kemény, erős, szívbemarkoló film a kitartásról, a küzdelemről és mindennek előtt az élni akarásról. Lehangoló, szívszorító történet, mély tartalommal.

Corazon.Donq   2015. 08. 16.

Jól össze lett rakva ez a film. Itt aztán minden meg van. Zene, színészek, humor és egy egész pofás kis történet egy ilyen stílusú filmhez. Azt hittem, hogy majd valami kis bénaság lesz, de nem így történt. Alulértékeltnek tartom, filmet mivel azért jól el lehet szórakozni rajta.

Rivaikun   2016. 09. 03.

A könyvet olvastam előbb, és a film nagyon jól visszaadta. Szürke. Kilátástalan. Csak két ember, akik akár mi is lehetünk. Lehetünk egy apa, és egy apa fia. De lehetünk bárki itt. És lehetünk halottak is. A vég elkerülhetetlen. Köszönöm.

holnaputan   2017. 01. 15.

Én nem olvastam a könyvet, talán azért tetszett. Eléggé felkavaró a története. Telkesen természetesnek vesszük, hogy van fedél a fejünk felelt, van étel az asztalon...

Barnabii44   2018. 09. 02.

Könyv és a film is zseniális.

shifty986   2015. 01. 29.

Lebilincselő, megrendítő, lehengerlő, szívszorító poszt-apokaliptikus történet, talán az egyik legjobb ebben a műfajban.

antoska   2015. 03. 10.

A hangulata magaval rakado! Tobbet adott amit vartam a filmtol. A karakterek jol vannak kidolgozva, csak a tortenet kicsit elhasal.

the waltzer   2015. 05. 12.

Sajna tökéletesen félretalált nálam, főleg mert ahogy a könyvnek is utánanéztem (McCarthy), az egy sokkal mélyebb történetet ígért. Nem baj, legalább ahogy ezt megnéztem, simán arra ösztönzött, hogy olvassam el a könyvet is, csak elég nehéz lesz életem egyik leggázabb gyerek nyújtotta alkotását kiverni a fejemből.

alonzomosely   2016. 10. 18.

Nem is tudom, hogy láttam-e ilyen mély, szívbemarkoló drámát már a filmvásznon. Szégyen, nem szégyen, de 30 fölöttiként is könnyeztem a Corvinban a film végén. Csodálatosan adja vissza a könyv vesszők és írásjelek nélküli nagyon nyomasztó, fájdalmas ... több»

Sniper   2016. 04. 25.

Ennek a filmnek igazán erős atmoszférája van, önmagában ez megérne egy misét, és akkor még ott vannak a remek alakítások, melyek végképp összetartják ezt a mozit. Mindig is rajongtam a posztapokaliptikus filmekért, úgyhogy engem megvettek kilóra.

KingPin   2015. 10. 31.

Olvastam a könyvet, és amikor megtudtam, hogy film fog készülni belőle, hát húztam a számat, mert tartottam tőle, hogyan fogják tudni visszaadni azt az erős hangulatot, ami a könyvön át sugárzott. De megoldották, nem is akárhogy, valahogy azt érzem, ... több»