Vidéki ballada az amerikai álomról

Amy Adams
Glenn Close
Glenn Close
Haley Bennett

J.D. Vance (Gabriel Basso) élete végre sínen van, úgy tűnik, minden lehetőség adott, hogy maga mögött hagyja a gazdaságilag hanyatló régiót, ahol felnőtt. Tengerészgyalogos múltjának búcsút intve a Yale joghallgatója lesz, és épp álmai állására készül, egy családi ügy miatt azonban vissza kell… Több

Rendező: Ron Howard
Író: Vanessa Taylor
Forgatókönyvíró: J.D. Vance
Premier: 2020.11.11.

2021.04.22 Anti007

legújabb vélemény a nap véleménye

Fontos a család, de a sikereinkért is meg kell dolgoznunk

Kíváncsi voltam már a filmre, és az idei Oscar-gála előtt mindenképp megakartam nézni. Kellemes csalódás volt, mert sokkal nyomasztóbbnak, életről lehúzósnak gondoltam, de szerencsére nem volt az. Persze a drogfüggő anya szenvedése szo... Teljes kritika

2020.11.24 Dorkateo

Líraian kemény film a valóságról

Akár magyar álom is lehetne. Elsőre ne ismertem meg Glenn Close-t. Mindenki megmutatta önmaga árnyékát is.

2020.12.01 myatom

Kicsoda J. D. Vance?

Valós élő személy J. D. Vance; a valódi, 2016-os emlékirata alapján készült filmből "mindössze" azt nem lehet megérteni, miért ért 45 millió dollárt a megfilmesítés joga (honnan a hype), ki ez a republikánusokkal egyet nem értő, ám mégis ikonikus rep... Teljes kritika

2021.02.13 Crystaldeer

Nagyon jó film. Amy Adams és Glenn Close egyszerűen briliánsan játssza a karaktert benne. Csak ajánlani tudom.

2020.11.12 daeril

Ron Howardtól ennél azért sokkal többre számítottam, különösen ilyen főszereplő párossal. A nagy felhajtás ellenére kapunk egy éppen csak közepes filmet.

2016 késő őszének-telének Trump mindenkit meglepő elnökké választásával lett óriási hype J. D. Vance és 2016 júniusában megjelent könyve körül, és ez vezetett a megfilmesítési jog brutális, 45 millió dolláros összegéhez. Demokraták, liberálisok meg akarták érteni Trump választási sikerét, választói tömegbázisának kiterjedtségét, és ehhez kiváló adaléknak bizonyult a republikánus Ohio-beli J. D. Vance személye (a szomszédos, szintén republikánus Kentuckyból jövő családi háttérrel), illetve futótűzként terjedő emlékirata. J. D. Vance legendáját tovább fokozta, hogy a predesztináló háttér ellenére sem ért egyet a republikánusokkal, úgyhogy a Yale után a híres republikánus támogató, egyébként botrányokat vonzó milliárdos Peter Thielhez állt be először dolgozni (ő volt az, aki egy pernyeréssel tönkre tudta tenni a híres Gawker Médiát, amiből készült 2017-es filmet szintén a Netflix forgalmazza).Szerző: myatom

A film 43 napos forgatása 2019. június 12-ben kezdődött Atlantában, Georgia államban, és augusztus 8-én ért véget Middletownban, Ohióban. Szerző: hp

Bár a film forgalmazási jogaiért sorban álltak a forgalmazók, végül 45 millió dolláros ajánlatával a Netflix lett a befutó. Szerző: hp

A Vidéki ballada az amerikai álomról az azonos című 2016-os New York Times bestseller adaptációja. Szerző: hp

Amy Adamset és Glenn Close-t összesen 13 alkalommal jelölték Oscar-díjra, de egyikük sem kapta meg az Akadémia aranyszobrát.Szerző: hp

(2020. 11. 26.)
Nyomortangó
Egy szó mint száz: akkor sem leszünk meglepve, ha a Vidéki ballada ott lesz jövőre a legjobbak között, és akkor sem, ha nem. Bár egy ilyen – mozis szempontból – csonka év igencsak nagy lehetőséget kínál a Netflixhez hasonló streamingszolgáltatóknak. Több

(2020. 12. 04.)
Az amerikai álom hamis illúziója
A film összességében nagyon jó, elgondolkodtató kis dráma, néhol igen hatásos jelenetekkel. A kritikákkal szemben én nem érzem egyáltalán a rendező részéről ezt egy mellényúlásnak. Több

(2020. 12. 04.)
A család soha nem ereszt!
Mindenkinek ajánlom, akinek még számít egy filmben az élet nehézségeinek őszinte ábrázolása. Nem egy pillecukor könnyedségű darab, de óriási, amit végigvisz a vásznon. Több