Shaun, a bárány és a farmonkívüli (2019)

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

Tchiva   2019. 12. 20.

Alig vártam, hogy ez a mese végre megérkezzen a mozikba. Imádtam a sorozatváltozatot, annyira egyedi, aranyos és jó humorú. Szerintem mindenképpen érdemes beülni rá akár egyedül, családostul, a pároddal. Garantáltan jól fogtok szórakozni!

olgaasFug   2019. 12. 19.

Nem mondom, egy kissé katyvasznak éreztem a történetet, mintha már nem tudtak volna mit kitalálni a készítők, de végül is nagyon jól működött a sztori. Imádom, hogy nem hasonultak meg és még mindig stop motion technikával készül, ami viszont eléggé egyedivé teszi a Shaunt.

skyman   2019. 12. 10.

Szerintem aki egyszer rákapott a kis gyurmafigurák kalandjaira, soha nem unja meg őket. Mondjuk annyira nem nyűgözött le, mint a mesesorozat, vagy a néhány évvel ezelőtti film, de imádom a sajátos humorát. Nálunk abszolút kedvenc, gyerekek és felnőttek is odavannak érte.

TPetty   2019. 11. 12.

Vegyes érzésekkel fogadtam a hírt, hogy sci-fi elemekkel kombinálják a Shaunos sztorit, de szerencsére kellemes meglepetést okozott. A film megőrizte a sorozatból ismert jellegzetességeket, bár a poénokat kicsit laposabbnak éreztem, de egyértelmű, hogy a készítők jól boldogultak ezzel az új iránnyal is. Nálam ez bármikor újranézős, nagyon jól szórakoztam rajta.

Dunát lehetne rekeszteni azokkal az animációs filmekkel, amelyek inkább a nagyobbaknak szólnak, nem pedig a kisebbeknek. A farmonkívülit viszont a galaxis minden szegletében ugyanúgy meg fogják érteni. több»

Az első rész hangosan felröhögős poénjaihoz képest ezúttal inkább vidáman mosolyogjuk végig ezt az elbűvölő kis filmet, a nagy hahotázások elmaradnak. több»

Shaun mesésen egyszerű kis birodalma viszont egy roppant fontos dolgot hozott vissza, a gyermeki őszinteség varázserejét. több»

A film összbevétele 29 759 138 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 16 995 583 forintot termelt. A hazai mozik összesen 12 344 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Shaun, a bárány és a farmonkívüli az Aardman stúdió történetének első egészestés folytatásfilmje.

Bár a film első előzetesét már az Ősember - Kicsi az ős, de hős előtt bemutatták a mozikban, online csak tíz hónappal ezt követően, 2018 decemberében láthatták a nézők.

A film vége felé a farmer rádiójából a Forever Autumn című dal szó a Jeff Wayne-féle Világok harcából.