Shaun, a bárány és a farmonkívüli (2019)

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

stargame   2021. 04. 26.

Shaun mindig is nagy kedvencem volt, főleg azért mennyire görbe tükröt állít a felnőttek elé annak ellenére, hogy alapból talán inkább gyerekműsor lenne. Ez a kiadás sem okozott csalódást, brilliáns humor és eszméletlenül jó szórakozás.

Artemisia   2020. 04. 14.

Nosztalgikus hangulatba hoz

Hihetetlenül édes gyerekrajzfilm:-) Mert elsősorban az, és az benne a szép, hogy a felnőttek újraélhetik a régi kedves, mesenézős nyári délutánokat. A nosztalgikus érzések mellett egyénileg is egyszerűen imádtam az egész rajzfilmet. A szuperaranyos... teljes kritika»

adam   2020. 06. 08.

Annyira vicces, hogy az sem zavart, hogy lenyúlták az E.T. sztoriját. Mondjuk valószínűleg szándékos volt, mindenesetre gyerekeknek és felnőtteknek is remek szórakozás.

Tchiva   2019. 12. 20.

Alig vártam, hogy ez a mese végre megérkezzen a mozikba. Imádtam a sorozatváltozatot, annyira egyedi, aranyos és jó humorú. Szerintem mindenképpen érdemes beülni rá akár egyedül, családostul, a pároddal. Garantáltan jól fogtok szórakozni!

Bence   2019. 12. 19.

Nem mondom, egy kissé katyvasznak éreztem a történetet, mintha már nem tudtak volna mit kitalálni a készítők, de végül is nagyon jól működött a sztori. Imádom, hogy nem hasonultak meg és még mindig stop motion technikával készül, ami viszont eléggé egyedivé teszi a Shaunt.

skyman   2019. 12. 10.

Szerintem aki egyszer rákapott a kis gyurmafigurák kalandjaira, soha nem unja meg őket. Mondjuk annyira nem nyűgözött le, mint a mesesorozat, vagy a néhány évvel ezelőtti film, de imádom a sajátos humorát. Nálunk abszolút kedvenc, gyerekek és felnőttek is odavannak érte.

TPetty   2019. 11. 12.

Vegyes érzésekkel fogadtam a hírt, hogy sci-fi elemekkel kombinálják a Shaunos sztorit, de szerencsére kellemes meglepetést okozott. A film megőrizte a sorozatból ismert jellegzetességeket, bár a poénokat kicsit laposabbnak éreztem, de egyértelmű, ho... több»

A film összbevétele 29 759 138 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 19 218 253 forintot termelt. A hazai mozik összesen 13 901 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Shaun, a bárány és a farmonkívüli az Aardman stúdió történetének első egészestés folytatásfilmje.

Bár a film első előzetesét már az Ősember - Kicsi az ős, de hős előtt bemutatták a mozikban, online csak tíz hónappal ezt követően, 2018 decemberében láthatták a nézők.

A film vége felé a farmer rádiójából a Forever Autumn című dal szó a Jeff Wayne-féle Világok harcából.

A Shaun, a bárány és a farmonkívüli Will Becher és Richard Phelan rendezői debütálása.

2016. október 25-én az Aardman stúdió hivatalosan is bejelentette, hogy elkészítik a Shau, a bárány - A film folytatást.

A Shaun, a bárány - A film hivatalos folytatása.

A film első előzetesét egy másik Aardman produkció, az Ősember - Kicsi az ős, de hős előtt mutatták be a mozikban.

A Shaun, a bárány és a farmonkívüli 2019. novemberéig 23,7 milliós bevételt ért el, ezzel minden idők 19. legmagasabb bevételű stop-motion animációs filmje lett.

A Shaun, a bárány és a farmonkívüli rendkívül pozitívan fogadta a szakma. A film a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon jelenleg 97 százalékon áll (2019. november).

A film alapján készült videojáték, a Home Sheep Home: Farmageddon Party Edition 2019. októberében jelent meg Nintendo Switchre.

Dunát lehetne rekeszteni azokkal az animációs filmekkel, amelyek inkább a nagyobbaknak szólnak, nem pedig a kisebbeknek. A farmonkívülit viszont a galaxis minden szegletében ugyanúgy meg fogják érteni. több»

Az első rész hangosan felröhögős poénjaihoz képest ezúttal inkább vidáman mosolyogjuk végig ezt az elbűvölő kis filmet, a nagy hahotázások elmaradnak. több»

Shaun mesésen egyszerű kis birodalma viszont egy roppant fontos dolgot hozott vissza, a gyermeki őszinteség varázserejét. több»