Ms. Akárki   2019. 05. 12.

Elég gagyi kis animációs mese. Egyszer megnézhető de semmi több. A történet és a karakterek is eléggé kidolgozatlanok. Egyedül egy két aranyos snitt van benne főleg a macskával. Ennél sokkal jobb mesék is vannak, ha esetleg valaki most akart nekiállni. Sajnálom, az előzetesek alapján többet vártam.

indingo   2017. 04. 14.

Pont ilyenre számítottam. Az űrlények picit furcsák voltak, de mindenképpen kedvelhetőek. A cica imádni való volt és a kislányt is kedveltem. A története helyes.

dulkap   2015. 10. 23.

Számomra a tipikus egyszer nézhető kategória. Van benne kis humor, kis mondanivaló, kis látvány. Azonban valahogy az egész olyan súlytalan, amire másnap már nem nagyon emlékszik az ember. Persze gyerekfejjel biztos élvezetesebb.

Deku   2017. 07. 26.

Egyszer bőségesen elég ez a mese nem rossz de nem a legjobb. Karcsú kis eresztés lett. Mondanám a legszívesebben, de akadnak jó pillanatai a filmnek, ami miatt nem tudom egyértelműen rámondani, hogy borzalmas.

dailyfilmsan   2018. 07. 25.

Nagyon bejött ez a kis mese. Megnevettetett és elgondolkodtatott is. A zenei aláfestései nagyon jók. Nagyon tetszettek a földönkívüli lényeg habitusa és külleme. Nem csalódtam.

babsy88   2016. 08. 06.

Egyszer elkezdtem, de 5 perc után kikapcsoltam, idegesített a légkör amiben játszódik. Egy másik alkalommal túllendültem az elején, aztán egy szerethető kis mese kerekedett ki belőle.

MP170506   2017. 07. 10.

Egyszer nézhető, szórakoztató, aranyos mese. Nekem annyira nem jött át, cuki történet, cuki figurák, de nem egy Agymanók...

Brian Stepanek
Matt Jones

A film összbevétele 386 041 607 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 57 699 179 forintot termelt.

Steve Martin második animációs filmje az Egyiptom hercege után (1998).

(diumiu)

A Dreamworks Animation 2. olyan filmje aminek a földönkívüliek a témája, a Szörnyek az űrlények ellen (2009) után.

(diumiu)

A Dreamworks Animation 4. filmje a Shrek (2001), az Így neveld a sárkányodat (2010) és Az öt legenda (2012) után.

(diumiu)

A filmet eredetileg 2014. november 26-án mutatták volna be az Államokban, azonban a gyártó úgy döntött, hogy öt hónappal eltolja a premiert, míg a Madagaszkár pingvinjeinek debütálását előbbre hozza.

A Végre otthon! története Adam Rex "The True Meaning of Smekday" című könyvén alapszik.

A Végre otthon! tökéletes példa arra, hogy cukisággal még egy gyerekeknek szóló mesét sem lehet jól eladni. Főleg, ha még ezt az egy erősséget sem sikerül kiaknázni. több»

Van, hogy az ember megbánja egy-két könnyelmű ígéretét. Én a kisöcsémnek névnapja alkalmából egy mozizást szavaztam meg, és jó testvérek módjára felosztottuk a melót: én fizettem a jegyet és a popcornt, ő választotta a filmet. több»

Startol a DreamWorks legújabb családi mozija, de a plázákban ne nagyon keressük. A Túl a sövényen és a Z, a hangya rendezője a földönkívüliek boldogulási esélyeit boncolgatja gyerekbarát módon. több»