Gru 2 (2013)

Despicable Me 2

Gru 2

HannaK   2020. 09. 17.

Kicsit olyan Mission inpossible hatású lett ez a film és rájöttem, hogy Gruban van egy kis Mr. Bean beütés. Ez is egy látványos és kalandokkal teli rész lett.

mamiéstöti2   2018. 01. 18.

A trilógia leggyengébb része szerintem. A poénok sem ülnek igazán és a történet sem valami érdekes.

indingo   2017. 04. 10.

Egy picit gyengébb, mint az első rész, már nem üt akkorát az alapsztori. A harmadik résszel még megpróbálkoznak a készítők, de szerintem az lesz az utolsó.

ArpiHajdu és Réci   2017. 07. 16.

Nem egy béna folytatás

A Gru első részének óriási sikere után magától értetődő volt, hogy lesz folytatás, a kérdés persze az volt, hogy milyen irányba fog menni a gonosz kopaszból jó apukává váló főszereplő és sárga segítőinek kalandja. Tudom, hogy közhelyes, de ez az eres... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 15.

Nagyon szerettem ezt a részt is. Habár vannak különbségek a kettő film között. Míg az első egy teljesen új történettel állt elő addig ez már inkább a jópofa minionokra épít. De bejött.

Thibo84   2019. 06. 06.

A második résznek sikerült túlszárnyalnia az elsőt, és ez köszönhető annak, hogy a Minyonok több szerepet kaptak. Meg hozzá jön a hiperaktív Lucy is, így még több nevetésben lehet részünk, és az akció is több lett benne. És Gru is hiába lett családos ember, a gonosz énjét nem tudta teljesen levedleni.

dailyfilmsan   2019. 01. 28.

A maga módján jó volt és nézhető, bár nekem azért kicsit hebrencs, de aranyos. A főgonosz jó útra tér tipikus története, sok klisés megnyilvánulással a maga atmoszférájába helyezve. A főgonosz nem volt annyira központi mint az előző részben csak tet... több»

Az Illumination Entertainment hivatalos kabalájának választotta a minyonokat.

(Mavil)

Egy vérfarkas őssel is rendelkezik Gru.

(Mavil)

Van egy minyon, akinek a két szeme nem ugyanolyan színű.

(Mavil)

Felonious-nak hívják Gru-t, ez a keresztneve.

(Mavil)

1952-ben Nobel-díjjal jutalmazták Gru-t, bár elvileg ekkor még meg sem született.

(Mavil)

Gru családjában már volt korábban egy börtöntöltelék, akire csak úgy hivatkoznak a filmben, hogy a 3619-es elítélt.

(Mavil)

Bár nehezen megfigyelhető, de minden egyes minyon szónak külön jelentése van.

(Mavil)

Pierre Coffin rendező és Chris Renaud munkáját dicséri a minyon-név létrehozása.

(Mavil)

A film legnagyobb része az alapján a forgatókönyv alapján készült el, melybe Steve Carell és Kristen Wiig is beleírt.

(Mavil)

Mikor Gru belép a Hajszáli Sas nevű fodrászatba és a Sas köszönti őt, egy hosszú szőrű fehér macskát simogat, melyről később kiderül, hogy egy paróka. Ez a jelenet utalás a James Bond filmre, melyben a Spectre szintén egy fehér macskát simogat.