Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Emma (2020)

Emma.

Emma

myatom   2020. 12. 16.

legújabb vélemény a nap véleménye

Lehet-e aktuális 2020-ban az Emma és története?

Több témát is kell érinteni mélyebben, ha beszélni szeretnénk a Jane Austines Emma legfrissebb, 2020-as filmadaptációjáról. (1) Rögtön az első felmerülő kérdés, kell-e egy még újabb feldolgozás a műből. Azt gondolom, minden kornak, generációnak megva... teljes kritika»

hp   2020. 07. 14.

Hogy szüksége volt-e a világnak egy újabb Emma-adaptációra? Nem biztos, de egyáltalán nem baj, hogy elkészült. Autumn DeWilde tudott annyit hozzátenni az egészhez, ami miatt azt mondom, hogy megérte, Anya Taylor-Joy előtt pedig kétségkívül hatalmas j... több»

VvV   2020. 09. 20.

Én untam a történetet. Sok újdonság nem volt benne, különösképpen nem tudott lekötni. Kicsit unalmasak már ezek az újrafeldolgozások.

indingo   2020. 09. 28.

Anya Taylor-Joy zsenialitása kellett a filmhez, remekül hozta a különös látásvilágú lányt. A története izgalmas volt, és új színt hozott az Emma feldolgozásokba.

Melinda   2020. 05. 31.

Jane Austen rajongóknak értelemszerűen kötelező, elég jól követi a könyvet, de azt kell mondjam, hogy aki nem élvezi a kosztümös adaptációk világát, az inkább mentesítse magát ez alól a film alól. Ha össze kell hasonlítani a korábbi verzióval, akkor ... több»

TomÁcs   2020. 09. 06.

Nálam a 96-os feldolgozás a nyerő. Ezt sem mondanám rossznak, de valahogy a főszereplő nem egy kedvelhető figura, és emiatt a filmet se tudtam a szívembe zárni.

Bazzzsi   2020. 08. 31.

Anya Taylor-Joy-t eddig csak thrillerekben láttam, amelyekben bizonyított. Ebben a nem mindennapi Emma feldolgozásban is remek volt. A történet vicces, a ruhák pedig gyönyörűek.

Mia Goth
Josh O'Connor
Bill Nighy
Johnny Flynn
Anya Taylor-Joy

Az Emma Anya Taylor-Joy és Mia Goth második közös filmje a 2017-es Marrowbone után.

A címszereplő szerelmét alakító Johnny Flynn elmondta, hogy a filmben az általa viselt ingek kemény gallérjai szabályosan irritálták, és teljesen kidörzsölték a fülét.

Az Emma címszerepét alakító Anya Taylor-Joy elmondta, hogy a szoros fűzők miatt a forgatási napok végén kénytelen volt légzőgyakorlatokat végezni, ugyanis az által viselt ruhák teljesen kiszorították az oxigént a tüdejéből.

A film egyik jelenetében Emma (Anya Taylor-Joy) karakterének megindul az orra vére. Ez a jelenet ugyan benne volt a forgatókönyvben, de Taylor-Joy egy interjúban elmondta, hogy bár maga sem érti, hogyan, azonban spontán orrvérzést tudott produkálni a forgatáskor.

Az Anya Taylor-Joy által játszott címszereplőt Janes Austen regényének korábbi feldolgozásaiban Gwyneth Paltow és Kate Beckinsale is alakította. A színésznő egy interjúban elmondta, hogy szándékosan nem nézte meg ezeket a filmeket, hogy ne befolyásolják őt a látottak.

Az Emma Jane Austen azonos című regényének adaptációja.

A film jelmeztervezője az az Alexandra Byrne volt, aki korábban olyan kosztümös filmekkel szerzett hírnevet a szakmában, mint a Hamlet vagy A két királynő, de ő tervezte a Marvel szuperhősfilmjeinek is a jelmezeit, beleértve a Bosszúállók epizódjait és a Doctor Strange-et is.

Az Emma Autumn DeWilde rendezői debütálása.

A film forgatása 2019. március 18-án kezdődött meg.

Autumn de Wilde a mostani filmes trendektől eltérően nem a történet modernizálásának, vagy átírásának igényével készítette el a filmjét; adaptációjában ugyanis sokkal inkább a szereplők emberközelibbé tételével, valamint a történet komikusabbá hangolásával élt, mindvégig szem előtt tartva a korfestésben és szereplői ábrázolásban egyaránt segítségére lévő autentikusság elvét. több»

És a kora tavaszi romantikus filmes mezőnyben nincsen vetélytársa – vagy esetleg csak akkor, ha mondjuk valamelyik tévé ismét műsorra tűzi a Spinédzsereket. több»