Emma
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

miki   2020. 03. 13.

Hát, nem ez volt életem legnagyobb filmes élménye, de egynek elment. Szerintem egy kissé idejétmúlt az egész, bármit is mondanak, nagyon sokszor láttunk már ilyen történetet, és bármennyiszer is dolgozzák még fel majd, az emberek szerintem sokkal jobban ki vannak éhezve valami eredetire.

romcul   2020. 03. 12.

Személy szerint nem olvastam a könyvet, de most igencsak kedvet kaptam hozzá. Nagyon jól néz ki az egész film, nekem egyszerűen eyecandy volt az, amit láttam, így talán a sztori valahol kevésbé lett lényeges. Szerintem mindentől függetlenül érdemes beülni rá.

Toncsi   2020. 03. 11.

Csak annyi problémám van a filmmel, mint általában az újabb filmfeldolgozásokkal: számomra "Emma" Gwyneth Paltrow-t jelenti az 1996-os változatból. Próbáltam megkedvelni Anya Taylor-Joy-t is, de sajnos nem sikerült. Egyébként szép kosztümös film, megismerteti a nézővel a korabeli társadalmi viszonyokat és elvárásokat. Meglehetősen regényhű adaptáció.

TPetty   2020. 03. 10.

Nem tudom, mit mondhatnék. Aki szereti Jane Austen regényeit, annak bizonyára tetszeni fog, de filmként számomra teljesen semmitmondó. Egyszerűen nem kötött le, teljesen eseménytelen.

Mia Goth
Josh O\'Connor
Bill Nighy
Johnny Flynn
Anya Taylor-Joy

Autumn de Wilde a mostani filmes trendektől eltérően nem a történet modernizálásának, vagy átírásának igényével készítette el a filmjét; adaptációjában ugyanis sokkal inkább a szereplők emberközelibbé tételével, valamint a történet komikusabbá hangolásával élt, mindvégig szem előtt tartva a korfestésben és szereplői ábrázolásban egyaránt segítségére lévő autentikusság elvét. több»

Az Emma Anya Taylor-Joy és Mia Goth második közös filmje a 2017-es Marrowbone után.

A címszereplő szerelmét alakító Johnny Flynn elmondta, hogy a filmben az általa viselt ingek kemény gallérjai szabályosan irritálták, és teljesen kidörzsölték a fülét.

Az Emma címszerepét alakító Anya Taylor-Joy elmondta, hogy a szoros fűzők miatt a forgatási napok végén kénytelen volt légzőgyakorlatokat végezni, ugyanis az által viselt ruhák teljesen kiszorították az oxigént a tüdejéből.