Mrs. Harris Párizsba megy

Alba Baptista
Ellen Thomas
Jason Isaacs
Lesley Manville

Paul Gallico világszerte népszerű kedvelt regényének új feldolgozása egy takarítónőről az 1950-es évek Londonjában, aki beleszeret Christian Dior haute couture ruhájába, és úgy dönt, hogy ezért mindent kockára tesz.

Anthony Fabian legújabb rendezésének főszerepeiben Isabelle Huppert,… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Kanada, Belgium, Magyarország
Premier (HU): 2022.10.20. | Telekom TVGO (2023.02.20.) | SkyShowtime (2023.06.19.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.08.28 Ergit

Csak úgy, az utamba került ez a film, és megnéztem. Nem véletlenül tetszett! Isabelle Huppert tökéletes alakítása teszi értékessé ezt a filmet!

2023.01.27 Crystaldeer

a nap véleménye

Szerethető, kedves film.

A film 1957-ben játszódik, az akkori Londonban, így a néző egy kis időutazáson is részt vehet. Nekem már az első percektől a Paddington című film jutott eszembe. Ennek is hasonlóan meseszerű hangulata van, sokszor már kicsit túl mézes-mázosan ábrázol... Teljes kritika

2022.10.21 Márk

Azt hiszem, hogy ez egy annyira cuki és kedves film, hogy engem megvettek kilóra már a történettel is, de úgy igazán a szereplők voltak nagyon szimpatikusak.

2022.11.03 Artemisia

Álomút

Gyász, útkeresés, álmok, vágyak, hullámvölgyek, bonyodalmak, újrakezdés, szerelem és divat minden mennyiségben – mindez nyakon öntve egy nagy adag optimizmussal, derűlátással és bájos naivitással. Ez alapján a recept alapján (és Paul Gallico regénye ... Teljes kritika

2022.10.30 Az amatőr

Merj kiállni az álmaidért!

Vannak olyan sorozatok, illetve filmek, amik melegséggel töltik el az embert. Ezt a feel good élményt éltem át ennek a filmnek a nézése közben is. A főszereplő Mrs.Harris a munkája során mindenkinek boldogságot és nyugalmat hoz az életébe és nincs ez másként a nézővel sem. Lesley Manville csodásan alakítja a szeretetre méltó takarítónőt. A mellékszereplők is jól el lettek találva. Az egész kicsit tündérmesés néha, ugyanakkor egyfajta komolyság is jellemző a filmre. A bájos Mrs.Harris élete korántsem egyszerű, fel kell dolgozza a férje elvesztését és a jóságát többen kihasználják, emellett egyszerű takarítónő mivolta miatt semmibe veszik. Ő azonban képes kitörni a láthatatlanságból azzal, hogy erőt merít az álmaiból és mindig a szívét követi. Elég bátor, ahhoz, hogy tegyen is a vágya megvalósulásáért és a körülötte lévőket is erre ösztönzi. A Mrs. Harris Párizsba megy összességében tehát egy nagyon kedves történet, amely amellett, hogy mosolyt csal az arcunkra, arra is megtanít, hogy ne csak álmodni merjünk, hanem küzdeni is az álmainkért.

A film összbevétele 8 400 695 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 40 448 601 forintot termelt. A hazai mozik összesen 23 923 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Magyar Nemzeti Filmintézet 279 millió forinttal támogatta a produkciót.Szerző: Crystaldeer

A piros kabrió egy Renault Caravelle, amelyet 1958 és 1968 között gyártottak.Szerző: csd

A film munkálatai a koronavírus-járvány ideje alatt zajlottak.Szerző: csd

A film néhány párizsi jelenetét Budapesten rögzítették.Szerző: csd

(2023. 06. 20.)
Párizs, Dior, szerelem
Lesley Manville londoni takarítóként elhatározza, hogy Párizsba utazik, hogy egy Christian Dior-ruha büszke tulajdonosa legyen. A Mrs. Harris Párizsba megy tökéletes mozi a hűvös őszi napokra. Több

(2023. 05. 11.)
Ilyen lenne Paddington, ha mackó helyett egy ötvenes évek Londonjában élő özvegy takarítónő lenne. Több