Mrs. Harris Párizsba megy (2022)

Mrs. Harris Goes to Paris

Anthony Fabian
Alba Baptista
Alba Baptista
Ellen Thomas
Jason Isaacs
Lesley Manville

Artemisia   2022. 11. 03.

Álomút

Gyász, útkeresés, álmok, vágyak, hullámvölgyek, bonyodalmak, újrakezdés, szerelem és divat minden mennyiségben – mindez nyakon öntve egy nagy adag optimizmussal, derűlátással és bájos naivitással. Ez alapján a recept alapján (és Paul Gallico regénye ... teljes kritika»

Márk   2022. 10. 21.

Azt hiszem, hogy ez egy annyira cuki és kedves film, hogy engem megvettek kilóra már a történettel is, de úgy igazán a szereplők voltak nagyon szimpatikusak.

Az amatőr   2022. 10. 30.

Merj kiállni az álmaidért!

Vannak olyan sorozatok, illetve filmek, amik melegséggel töltik el az embert. Ezt a feel good élményt éltem át ennek a filmnek a nézése közben is. A főszereplő Mrs.Harris a munkája során mindenkinek boldogságot és nyugalmat hoz az életébe és nincs ez másként a nézővel sem. Lesley Manville csodásan alakítja a szeretetre méltó takarítónőt. A mellékszereplők is jól el lettek találva. Az egész kicsit tündérmesés néha, ugyanakkor egyfajta komolyság is jellemző a filmre. A bájos Mrs.Harris élete korántsem egyszerű, fel kell dolgozza a férje elvesztését és a jóságát többen kihasználják, emellett egyszerű takarítónő mivolta miatt semmibe veszik. Ő azonban képes kitörni a láthatatlanságból azzal, hogy erőt merít az álmaiból és mindig a szívét követi. Elég bátor, ahhoz, hogy tegyen is a vágya megvalósulásáért és a körülötte lévőket is erre ösztönzi. A Mrs. Harris Párizsba megy összességében tehát egy nagyon kedves történet, amely amellett, hogy mosolyt csal az arcunkra, arra is megtanít, hogy ne csak álmodni merjünk, hanem küzdeni is az álmainkért.

indingo   2022. 10. 31.

Kedves és szerethető történet. Nincs túlonyolítva, de mégis magéval ragadja az embert. Isabelle Huppert gyönyörű volt benne.

Petike98   2022. 10. 20.

Én igazából jól szórakoztam, de nem érzem azt, hogy még egyszer valaha még meg akarom nézni, amit nagyon sajnálok mert egyébként nagyon kellemes film.

A film összbevétele 8 400 695 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 34 751 287 forintot termelt. A hazai mozik összesen 20 158 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A piros kabrió egy Renault Caravelle, amelyet 1958 és 1968 között gyártottak.

(csd)

A film munkálatai a koronavírus-járvány ideje alatt zajlottak.

(csd)

A film néhány párizsi jelenetét Budapesten rögzítették.

(csd)

A filmben Mrs. Harris megemlíti, hogy szereti Margit hercegnőt, akit Lesley Manville alakított a A korona című filmben.

(csd)

A gyönyörű híd, amelyen Mrs. Harris a film során átkel, az Albert híd, amely Chelsea-t és Battersea-t köti össze.