A chicagói 7-ek tárgyalása

The Trial of the Chicago 7
rainman

Eddie Redmayne
Sacha Baron Cohen

Hét ember története, akiket különböző vádakkal állítottak bíróság elé az 1968-as chicagói Demokrata Párti konvenciót övező tüntetéssorozat kapcsán.

Az Oscar-díjas Aaron Sorkin új filmjének főszerepeit olyan világsztárok alakítják, mint Joseph Gordon-Levitt, Eddie Redmayne, Michael Keaton… Több

Rendező: Aaron Sorkin
Forgatókönyvíró: Aaron Sorkin
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, India
Premier: 2020.09.25. | Netflix (2020.10.16.)

2023.06.02 GreyWolf

Számomra egy nagyon izgalmas és érdekes film volt. A színészi alakítások kiválóak, és a történet nagyon jól felépített. Jól bemutatja az igazságszolgáltatás hibáit és a politikai játszmákat, amelyek befolyásolják a bírósági döntéseket.

2021.04.23 elekm90

Talán nem mondok nagyot azzal, hogy Aaron Sorkin korunk egyik legjobb forgatókönyvírója, a szövegkönyv ennek a filmnek is a legfőbb erőssége. A második felére lendül fel igazán, az elején tartottam tőle, mert kicsit elkomolytalankodták az egyébként k... Több

2020.10.25 rainman

Kicsit meglepett ez a film. Meglepett, mert sokkal jobb, mint amit remélni mertem! Persze a rendező, Aaron Sorkin neve nem ismeretlen számomra, mert forgatókönyv íróként olyan filmeknél jött elő a neve, mint például a klasszikus Egy becsületbeli ügy,... Több

2020.10.19 ofszet

Aaron Sorkintól nem is számítottam másra. Ez a film egyszerűen zseniális!

2020.10.16 stargame

Nagyágyúk egy nagy történetben, amit mindenkinek érdemes tudnia, aki kicsit is foglalkozik társadalmi kérdésekkel. A film tökéletesen hozza a kötelezőt, amit várunk tőle - kellően izgalmas és feszült, annak ellenére, hogy elvileg tudjuk, mi a sztori vége.

A film összbevétele 104 048 dollár volt (imdb.com).

Sacha Baron Cohen, aki Abbie Hoffmant alakítja, 48 éves volt a forgatáskor, mindössze 4 évvel fiatalabb, mint Abbie Hoffman a halálakor 1989-ben.Szerző: Képkockák

William Hurt játszotta volna eredetileg John Mitchellt, azonban John Doman vette át később a szerepet.Szerző: Képkockák

Eddie Redmayne és Sacha Baron Cohen első közös munkája a Nyomorultak (2012) óta.Szerző: Képkockák

2020-21-es év egyetlen "Best Picture" jelöltje, ami egyetlen kategóriában sem tudott Oscar-díjat nyerni.Szerző: Képkockák

(2020. 10. 30.)
Jól csúszik a történelem
Sorkin most is bebizonyítja, hogy kiválóan ért a megtörtént esetek dramatizálásához, illetve ahhoz, hogy ezeket fotogénné varázsolja: pergő dialógusokkal, feszes ritmussal, kitartott pillanatokkal. És a végén tényleg meghatódunk saját nagyszerűségünkön, s talán még az igazság is győz. Több

(2020. 10. 30.)
„elnézést, virág elvtárs, ez az ítélet!”
Kiválósága, csúcspontjai nem elég plasztikusak, mégis kijelenthető, hogy jellegében hasonló filmet már jó ideje meg sem próbáltak, hatásában ehhez foghatót pedig csakis Aaron Sorkin tudott alkotni az utóbbi időben. Több

Értékelés: 8.9/10
(2021. 03. 25.)
Teljesen megérdemelten van ott a legjobb filmeket összesítő kategóriában. Mindenképpen többször nézős darab. A műfaj szerelmesei imádni fogják. Több

(2020. 10. 20.)
’68 mostohagyerekei
Aaron Sorkin tehát kétségtelenül az idei év egyik legkiválóbb filmjét forgatta le, mely aktuálisabb talán nem is lehetne, az évtized végén azonban nem biztos, hogy erre a filmre fogunk majd leginkább emlékezni, mint az utóbbi éveket meghatározó alkotásra. Több

(2020. 10. 21.)
A chicagói 7-ek tárgyalása azt vallja, hogy ha még ellentétes véleményen is vagyunk, nem az számít, hogy melyik oldalon állunk, hanem az, hogy milyen emberek vagyunk. Hiszi, hogy egy ember tisztességét nem a támogatói száma vagy a pozíciója határozza meg, hanem a szavai és a tettei. Ezzel az örök érvényű üzenettel pedig, szerintem, mindannyian egye... Több