A chicagói 7-ek tárgyalása

The Trial of the Chicago 7

Dunszt.sk
2020/10/20

’68 mostohagyerekei
Aaron Sorkin tehát kétségtelenül az idei év egyik legkiválóbb filmjét forgatta le, mely aktuálisabb talán nem is lehetne, az évtized végén azonban nem biztos, hogy erre a filmre fogunk majd leginkább emlékezni, mint az utóbbi éveket meghatározó alkotásra. Több

Artsomnia
2020/10/21

A chicagói 7-ek tárgyalása azt vallja, hogy ha még ellentétes véleményen is vagyunk, nem az számít, hogy melyik oldalon állunk, hanem az, hogy milyen emberek vagyunk. Hiszi, hogy egy ember tisztességét nem a támogatói száma vagy a pozíciója határozza meg, hanem a szavai és a tettei. Ezzel az örök érvényű üzenettel pedig, szerintem, mindannyian egyet tudunk érteni. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2020/10/21

Elvek és eszmék keresztútján
A téma kedvelőinek természetesen ajánlani tudom, de azt mondom, tegyen egy próbát az is vele, akitől távol áll a tárgyalótermi krimi műfaja, mert ez a társaság egyértelműen meg fogja hálálni a beléjük fektetett bizalmat. Több

Kultúrpart.hu
2020/10/30

„elnézést, virág elvtárs, ez az ítélet!”
Kiválósága, csúcspontjai nem elég plasztikusak, mégis kijelenthető, hogy jellegében hasonló filmet már jó ideje meg sem próbáltak, hatásában ehhez foghatót pedig csakis Aaron Sorkin tudott alkotni az utóbbi időben. Több

Revizoronline.com
2020/10/30

Jól csúszik a történelem
Sorkin most is bebizonyítja, hogy kiválóan ért a megtörtént esetek dramatizálásához, illetve ahhoz, hogy ezeket fotogénné varázsolja: pergő dialógusokkal, feszes ritmussal, kitartott pillanatokkal. És a végén tényleg meghatódunk saját nagyszerűségünkön, s talán még az igazság is győz. Több

KULTer.hu
2020/11/28

A fejek forradalma
A chicagói 7-ek tárgyalása azért lesz több holmi feltartott ujjal kioktató történelmi látleletnél, mert kényelmetlen aktualitással rezonál a kortárs Amerika társadalmi-politikai megosztottságára. Több

Creepyshake.com
2021/03/25

Értékelés: 8.9/10
Teljesen megérdemelten van ott a legjobb filmeket összesítő kategóriában. Mindenképpen többször nézős darab. A műfaj szerelmesei imádni fogják. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!