Mank

Herman J. Mankiewicz megírta a filmtörténelem egyik legnagyobb klasszikusa, az Aranypolgár forgatókönyvét. Ez a munka azonban nem kevés viszontagsággal járt.

(csd)

Rendező: David Fincher
Forgatókönyvíró: Jack Fincher
Premier: 2020.11.13. | Netflix (2020.12.27.)

Amanda Seyfried
David Fincher
Charles Dance
Charles Dance

2023.08.15 Sandor

Miért nem kapott Oldman még Oscart?

Az egész filmet elviszi a hátán. Remek betekintés a korai filmstúdiók világába belül és kívül.

2021.04.23 elekm90

Értem én, hogy a 30-as évek Hollywoodjának korképét mutatja be, illetve azt, hogy milyen ihletésből jött létre az "Aranypolgár", de ez még mindig rém unalmas. Isten nyugosztalja David Fincher édesapját, de talán nem véletlen, hogy eleddig nem került ... Több

2021.01.21 sptt

Nagyon kedvelem Fincher filmjeinek nagy részét, ezért felfokozott várakozással néztem meg ezt is. Már a film közepén azt gondoltam, hogy a filmesztéták, dohányfüstös kiskocsmákban (ahhh, már nincs is ilyen) unikumot és kisfröccsöt iszogató szociológu... Több

2020.11.30 Laclac

Totál olyan, mintha Az aranypolgárban járnánk, mégis annyira kortalanul tudunk kötődni mindenhez, ami ebben a filmben történik, hogy csak na. Remek filmélmény, tényleg nagyon jól sikerült.

2020.11.28 MethMan

Történelmileg nem teljesen helytálló a film, de amúgy remekül sikerült. Nagyon vártam már egy ilyen színvonalú alkotást, úgyhogy nagyon örülök, hogy megkaptam.

Az aranypolgár születése című film után ez a második olyan produkció, amely Orson Welles kultikus, Aranypolgár című filmjének megalkotását dolgozza fel.Szerző: csd

Amanda Seyfried egy interjúban elárulta, hogy néhány jelentet közel 200-szor rögzítettek, hogy tökéletes legyen. Egyes képsorok felvételei akár egy héten keresztül is eltartottak.Szerző: csd

A film hangfelvételeit és a zenei betéteket egy hangsávon rögzítették. Ugyanezt a technológiát a hangosfilmgyártás kezdeteiben alkalmazták, a többsávos, sztereó rögzítés csupán a 20. század második felében terjedt el, így a Mank még autentikusabbá vált.Szerző: csd

A film forgatókönyvét a rendező, David Fincher néhai édesapja, Jack Fincher írta.Szerző: csd

(2020. 12. 18.)
"Pattog, mint a mexikói ugróbab"
Hiába akadnak érvek a Mank mellett Fincher ezekkel együtt is csupán lábjegyzetet írt az Aranypolgár kimeríthetetlen legendáriumához – és a saját életművéhez egyaránt. Több

Volt egyszer egy zseni
A Mank tehát egy gyönyörűen fényképezett, sodró lendületű film, amely azonban némileg kaotikus és helyenként kidolgozatlan. Több

Szemtelenség és zsenialitás
Összességében a film egy összetett és profi alkotás, kifogástalan képi világgal, kitűnő szereplőgárdával, príma filmes megoldásokkal és ötletes tagolással. Több

Értékelés: 8.5/10
(2021. 02. 04.)
A Mank Jack Fincher egy letűnt kornak írt kissé kiábrándult, de mégis izzóan szerelmes levele, egyben pedig David Fincher talán eddigi legszemélyesebb filmje és szeretettel teli tisztelgése édesapja előtt. Több

Értékelés: 8.5/10
Az igazi Aranypolgár
A Mank elsősorban a filmrajongókat és Old Hollywood megszállottjait kívánja megszólítani, elbűvölő atmoszférateremtésével és kiváló színészeivel azonban minden néző számára remek szórakozást nyújthat. Több