Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Mank (2020)

Mank

Mank

sptt   2021. 01. 21.

Nagyon kedvelem Fincher filmjeinek nagy részét, ezért felfokozott várakozással néztem meg ezt is. Már a film közepén azt gondoltam, hogy a filmesztéták, dohányfüstös kiskocsmákban (ahhh, már nincs is ilyen) unikumot és kisfröccsöt iszogató szociológu... több»

Zsolt   2020. 12. 05.

Na, végre egy jó film, amibe még az sem zavar bele – sőt –, hogy fekete-fehér. Egy remek történetet mondanak el profi módon, kiváló színészekkel.

Laclac   2020. 11. 30.

Totál olyan, mintha Az aranypolgárban járnánk, mégis annyira kortalanul tudunk kötődni mindenhez, ami ebben a filmben történik, hogy csak na. Remek filmélmény, tényleg nagyon jól sikerült.

MethMan   2020. 11. 28.

Történelmileg nem teljesen helytálló a film, de amúgy remekül sikerült. Nagyon vártam már egy ilyen színvonalú alkotást, úgyhogy nagyon örülök, hogy megkaptam.

Amanda Seyfried
David Fincher
Charles Dance
Charles Dance

Az aranypolgár születése című film után ez a második olyan produkció, amely Orson Welles kultikus, Aranypolgár című filmjének megalkotását dolgozza fel.

(csd )

Amanda Seyfried egy interjúban elárulta, hogy néhány jelentet közel 200-szor rögzítettek, hogy tökéletes legyen. Egyes képsorok felvételei akár egy héten keresztül is eltartottak.

(csd )

A film hangfelvételeit és a zenei betéteket egy hangsávon rögzítették. Ugyanezt a technológiát a hangosfilmgyártás kezdeteiben alkalmazták, a többsávos, sztereó rögzítés csupán a 20. század második felében terjedt el, így a Mank még autentikusabbá vált.

(csd )

A film forgatókönyvét a rendező, David Fincher néhai édesapja, Jack Fincher írta.

(csd )

Összességében a film egy összetett és profi alkotás, kifogástalan képi világgal, kitűnő szereplőgárdával, príma filmes megoldásokkal és ötletes tagolással. több»

A Mank tehát egy gyönyörűen fényképezett, sodró lendületű film, amely azonban némileg kaotikus és helyenként kidolgozatlan. több»

A Mank elsősorban a filmrajongókat és Old Hollywood megszállottjait kívánja megszólítani, elbűvölő atmoszférateremtésével és kiváló színészeivel azonban minden néző számára remek szórakozást nyújthat. több»