A metál csendje (2019)

Sound of Metal

Lauren Ridloff
Lauren Ridloff
Riz Ahmed

H.a.n.n.a   2021. 10. 31.

Riz Ahmed egy zseniális színész, amit tudtam, de ebben a filmben is nagyon odatette magát. Érdekes sztori.

elekm90   2021. 02. 08.

Egy kifejezetten csendes kis dráma egy erős Riz Ahmed alakítással a főszerepben. Egyáltalán nem hatásvadász, már talán a ló túloldalára is átesett ezzel a film, kicsit lehetett volna eseménydúsabb. Ettől eltekintve jó film.

acey   2021. 01. 04.

Nagyon erős film Riz Ahmed kiváló alakításával. Ennél kellemesebb csalódás jó ideje nem ért. A lehető legjobb szívvel tudom ajánlani, biztos nem most láttam utoljára.

Kriszfiu33   2020. 11. 19.

Érdekes történet, erős dráma, lebilincselő színészi játék. Nem adnék rá maximális pontszámot, de mindenképpen egy erős négyes.

A film összbevétele 173 622 dollár volt (imdb.com).

Egy idő után Riz Ahmed csak jelnyelven volt hajlandó kommunikálni a stábtagokkal.

(jakedave)

Riz Ahmed a forgatás elején füldugókat használt, hogy teljesen átérezhesse a siketek állapotát.

(jakedave)

Riz Ahmed 6 hónapig tanult dobolni a forgatás előtt.

(jakedave)

Paul Ricci a való életben siket szülők halló gyereke. Szinte minden siketekkel és nagyothallókkal foglalkozó csoportnak tagja.

(jakedave)

Riz Ahmed megtanulta az amerikai jelnyelvet (ASL) a szerepre való felkészülés során.

(jakedave)

Mi történik a metáldobossal, ha megsüketül? A Sound of Metal az elengedés váratlanul csöndes, szelíden szép drámája. több»

A Sound of Metal zsigeri és maradandó élményt nyújt, azon túl, hogy kerüli a korábban bevált sztereotipizálást a fogyatékkal élőkkel szemben. több»

Marder alkotásán tetten érhető a mester hatása: a Sound of Metal ugyanúgy nem fél feltárni a férfi sebezhetőséget és érzékenységet, mint Cianfrance filmjei. Ennek ábrázolásához Riz Ahmed pedig tökéletes médium. több»