Ígéretes fiatal nő (2020)

Promising Young Woman

elekm90   2021. 02. 05.

Fordulatos és ötletes thriller egy erős Carey Mulligan alakítással a középpontban. Egy kicsit fura volt, hogy sokáig fogalmam nem volt, hogy mi a nő gondja, és pontosan mit is csinál az "áldozataival", de a végére összeállt. Nagyon tetszett a merész befejezése is.

Eniq   2021. 01. 31.

Nagyon vártam már a film megjelenését, és sajnálom, hogy végül nem moziban sikerült megnéznem. Nekem nagyon tetszett, eddig is szerettem Carey Mulligant, de itt az eddigieknél is jobbat alakított, egyszerűen zseniális volt. A film maga elég nyomasztó... több»

valaja   2021. 01. 22.

Nehéz írni erről a filmről, mert a megnézésre közben olyan sokféle érzelmet éltem át, hogy azt nem igazán lehet összefoglalni. De a lényeg az, hogy ez a film nagyon rendben van, és nagyon jó, hogy elkészült.

Kornél   2021. 01. 19.

Nagyon nem erre számítottam, ez egy feleslegesen kegyetlen film, ami felnagyítja a női szemszöget, és szinte teljesen egyoldalúan közelíti meg a témát. Az ilyen filmek veszélyesek.

HitGirl   2021. 01. 15.

Az egik legsötétebb film, amit az elmúlt hónapokban láttam. Olyan fajta alkotás, ami kényelmetlen módon még napokig velünk marad, mert a rendezés és a színészi játék is kihozta belőle a maximumot.

Alison Brie
Molly Shannon

A film összbevétele 10 870 570 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 268 400 forintot termelt. A hazai mozik összesen 268 400 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film produceri teendőit (mások mellett) az Oscar-díjra jelölt színésznő, Margot Robbie látta el.

A film kimagasló kritikai fogadtatásban részesült. Az Ígéretes fiatal nő jelenleg 98 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. február).

Az Ígéretes fiatal nő Emerald Fennell első egészestés mozifilmje. A rendezőnő korábban az Golden Globe- és többszörös Emmy-díjas Megszállottak viadala című sorozat showrunnereként ért el jelentős sikereket.

A film forgatása 2019. március 26-án kezdődött meg.

Az Ígéretes fiatal nő világpremierje 2020. január 25-én volt a Sundance Filmfesztiválon.

Emerald Fennell rendezői debütálása van annyira meggyőző, hogy kíváncsian várjuk filmkészítői pályájának folytatását. több»

Valószínűleg sokkal hatásosabban tudta volna bemutatni témáját, ha nem rugaszkodik el a valóságtól ilyen mértékben és ezzel egy kevésbé radikális közlésmódot választ. több»