Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Pénzes cápa

kevelin   2019. 06. 02.

julia robert és george clooney is jól alakít bár nem volt nagy cucc a film. alapvetően a pénz világában jtszódik ahol vannak az ügyes üzletemberek és a semmihez sem értő álampolgárok akik azt hiszik ha valakinek aki szépeket mond odaadnak egy ksi pénzt ami nekik az összes volt abból majd lesz egy csomó- hát nem lesz. és ezen a szálon fut asztori h egy srác akinek minden pénze elment felakarja robbantani a stódiót. nem volt rossz film de azért túl maradndó sem

Bogi87   2016. 06. 16.

A Mafab-nak köszönhetően ma lehetősègem volt ingyen megnèzni moziban a Pènzes càpa cìmű filmet, (100 filmes vèlemèny ìràsàt követően ajàndèk jegyben rèszesültem). Azt kaptam a filmtől, amit vàrtam, nagyon jò èlmèny volt, minden percèt èlveztem. George Cloney ès Julia Roberts alakìtàsa egyarànt dicsèretes, a törtènet kellően izgalmas ès fordulatos. Mindenkinek ajànlom!

indingo   2017. 04. 15.

Az első egy óra izgalmas volt, tetszett, de után nagyon esett a színvonal és borzasztóan unalmassá vált. Egyszer, főként pénzügyi területen tőzsdén dolgozóknak érdemes megnézni.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 14.

Megmondom őszintén, mikor a film előzetesét megnéztem, illetve amikor elkezdték vetíteni, akkor nem érztem késztetést arra, hogy moziban lássam. Ma mégis úgy döntöttem, hogy megnézem. Meg kell mondanom, hogy nagyon kellemesen csalódtam a filmben. Jodie Foster nem teketóriázott, negyed óra után megteremti a feszültséget azáltal, hogy elkezdődik a túszdráma. Ekkor felmerült bennem a kérdés, hogy ez jó, csak hogy fogja kitölteni a hátalévő egy és egynegyed órát. Egy egészen remek kis drámával, kaptuk meg a választ a film végén. Jack O'Connell nagyszerű volt a kétségbeesett túszejtő szerepében, George Clooneyval pedig egy kiváló kamaradrámát hoztak össze. A drámai szál mellett egy médiakritika is megjelenik benne, miközben szépen kidomborodott az is, hogy a nagy, globális, minden embert érintő problémákat nem holmi programok okozzák, hanem az emberek, akik visszaélnek hatalmukkal. Az egészben az tetszett talán a legjobban, hogy egy karakterbe (Kyle Budwellben) össze tudták sűríteni egy egész társadalmi csoport frusztrációját, hisz valjuk be, hányan éreztük már azt, hogy az átláthatatlannak tűnő pénzügyi rendszerben a kemény munkával megszerzett pénzük akár rövid idő alatt is eltűnik/eltűnhet. Lehet, hogy nem egy világmegváltó film a Pénzes cápa, de amit tud, azt maximálisan hozza: szórakoztató, figyelemfelkeltő és elgondolkodtató, úgyhogy nagyon is érdemes megnézni!

dulkap   2017. 01. 18.

is számítható film. A film első felében nem igazán éreztem Clooney-t jó választásnak erre a ripacs szerepre, de szerencsére mikor komolyabbra fordult a dolog, onnantól már uralta a képernyőt. Nem mellesleg ajánlott a film megnézése nagyon sok ember számára, hogy kicsit gondolkozzanak el, mielőtt Bróker Marcsi és a többi hasonló emberre bízzák a pénzüket. Sajnos már rég be kellett volna építeni a középiskolás tananyagba a gazdaságtant, hogy az átlagember is kicsit értsen a pénzhez és ne lehessen kihasználni a naivitásukat.

Dennis Boutsikaris
George Clooney

A humor számtalan formában belép a történetbe, olykor egészen primitíven – az egyik riporter egy merevedést elősegítő krémet tesztel –, máskor fanyar módon, a főszereplő beszólásai által. 6/10 több»

A film legjobb dobása, hogy a túszdráma csúcsán mégiscsak behívják a bebukott cég főnökét, aki össze-vissza dadog a válságról, míg rá nem bizonyítják, hogy vastagon saját zsebre játszotta meg a cégbukást. több»

Aki remek filmet rendezett volna ebből a történetből: Sidney Lumet. Aki idealista mesét készített: Jodie Foster. Akik pedig szívesen nézik azt is, ahogy Foster nem volt képes, vagy nem is akart vállalására rálicitálni… Nos, azok szerintem mi vagyunk. több»

A film összbevétele 93 282 604 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 51 743 704 forintot termelt. A hazai mozik összesen 35 055 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Amikor Patty próbál rájönni, hogy mit jelenthet a Mambo kifejezés, akkor szörfözni kezd a neten, és a Mambo Italiano című dal ugrik fel, amelynek előadója George Clooney nagynénje, Rosemary Clooney.

George Clooney javasolta Julia Roberts-et a női főszerepre.

Bár a filmben azt láthatjuk, hogy Julia Roberts és George Clooney folyamatosan kapcsolatban vannak, valójában a két színész mindössze két napot dolgozott együtt a forgatáson.