Pénzes cápa

Money Monster

A film összbevétele 93 282 604 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 51 743 704 forintot termelt. A hazai mozik összesen 35 055 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Amikor Patty próbál rájönni, hogy mit jelenthet a Mambo kifejezés, szörfözni kezd a neten, és a Mambo Italiano című dal ugrik fel, amelynek előadója George Clooney nagynénje, Rosemary Clooney.Szerző: ArpiHajdu és Réci

George Clooney javasolta Julia Robertst a női főszerepre.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Bár a filmben azt láthatjuk, hogy Julia Roberts és George Clooney folyamatosan kapcsolatban vannak, valójában a két színész mindössze két napot dolgozott együtt a forgatáson. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben a két színész a "Just Cause 3" nevű videojátékkal játszik.Szerző: erare

George Clooney, hogy megerősítse barátságát Jack O'Connellel, lelkes szurkolója lett a színész szülővárosában játszó Derby County nevű focicsapatnak.Szerző: erare

Julia Roberts karakterének eredeti neve Nancy volt.Szerző: erare

A Pénzes cápa Julia Roberts és George Clooney negyedik közös filmje (Ocean's eleven - Tripla vagy semmi, Ocean's Twelve - Eggyel nő a tét, Egy veszedelmes elme vallomásai).Szerző: hp

A Pénzes cápa szkriptje 2014-ben szerepelt a legjobb meg nem filmesített forgatókönyvek hollywoodi feketelistáján. Szerző: hp

A Pénzes cápa forgatási munkálatai 2015. február 27-én kezdődtek meg New Yorkban. Szerző: hp