Közösség

Vélemény:

 

71 Pénzes cápa

(2016)

Pénzes cápa

 
ArpiHajdu és Réci   2017.01.14 13:51
0

Megmondom őszintén, mikor a film előzetesét megnéztem, illetve amikor elkezdték vetíteni, akkor nem érztem késztetést arra, hogy moziban lássam. Ma mégis úgy döntöttem, hogy megnézem. Meg kell mondanom, hogy nagyon kellemesen csalódtam a filmben. Jodie Foster nem teketóriázott, negyed óra után megteremti a feszültséget azáltal, hogy elkezdődik a túszdráma. Ekkor felmerült bennem a kérdés, hogy ez jó, csak hogy fogja kitölteni a hátalévő egy és egynegyed órát. Egy egészen remek kis drámával, kaptuk meg a választ a film végén. Jack O'Connell nagyszerű volt a kétségbeesett túszejtő szerepében, George Clooneyval pedig egy kiváló kamaradrámát hoztak össze. A drámai szál mellett egy médiakritika is megjelenik benne, miközben szépen kidomborodott az is, hogy a nagy, globális, minden embert érintő problémákat nem holmi programok okozzák, hanem az emberek, akik visszaélnek hatalmukkal.

Az egészben az tetszett talán a legjobban, hogy egy karakterbe (Kyle Budwellben) össze tudták sűríteni egy egész társadalmi csoport frusztrációját, hisz valjuk be, hányan éreztük már azt, hogy az átláthatatlannak tűnő pénzügyi rendszerben a kemény munkával megszerzett pénzük akár rövid idő alatt is eltűnik/eltűnhet. Lehet, hogy nem egy világmegváltó film a Pénzes cápa, de amit tud, azt maximálisan hozza: szórakoztató, figyelemfelkeltő és elgondolkodtató, úgyhogy nagyon is érdemes megnézni!