Clint Eastwood

A film valós eseményeket dolgoz fel. A 87 éves drogcsempészt, Leo Sharpot 2011-ben tartóztatta le a DEA különleges ügynöke, Jeff Moore. Az esetről a The New York Times publikált egy részletes cikket. Sam Dolnick "The Sinaloa Cartel's 90-Year-Old Drug Mule" (A Snaloa kartell 90 éves drogcsempésze) című cikkének jogait 2014-ben vásárolta meg az Imperative Entertainment.

A csempész Clint Eastwood első filmszerepe a 2013-as Az utolsó csavar óta. A színész-rendező legutóbb a 2008-ban, a Gran Torinoban játszott főszerepet.

A film forgatása 2018. június 4-én kezdődött meg Augustában, Georgia államban. A stáb egyebek mellett dolgozott Las Cruces-ben, Új-Mexikóban is.