A csempész

Lonka   2020. 09. 19.

Ha nem Clint Eastwood játssza a film főszerepét azt mondanám középszerű alkotás, de így viszont zseniális. A karaktert nagyon jól hozta Eastwood a közepes történet ellenére.

MMcFly2015   2019. 01. 11.

Egyszemélyes alkotás

10 évvel a Gran Torino után, gondolni se mertem, hogy Clint Eastwoodot látom még mozivásznon. Azt meg pláne, hogy rendezőként ilyen ,,szórakoztató" bűnűgyi drámát le tud tenni még az asztalra. Eddig is hatalmas tisztelője voltam az öregnek, de ezek u... teljes kritika»

Berto49   2019. 01. 11.

Most kéne abbahagyni!

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Vegyes érzésekkel álltam fel a mozi székéből, mert Eastwoodtól többet vártam. Elismerem, hogy valóságos csoda, hogy az ő korában vállalta a főszerepet, sőt a rendezést is, de ne... teljes kritika»

HETEDIK   2019. 08. 05.

A legenda jutalomjátéka

Eastwood mindig azon filmjei ütnek a legnagyobbat, amit ő maga rendez és a főszereplője is egyben. Halálhágó, Nincs bocsánat, Millió dolláros bébi, Grand Torino és most ez a gyöngyszem. Persze a karaktere most is egy a családjával nem éppen a legjobb... teljes kritika»

BoBamburg   2019. 08. 13.

Lehet azért vártam többet tőle, mert mégis csak egy Clint Eastwood film, de bármennyire is akartam, nem volt több egy egyszer nézős, könnyen felejthető thrillernél. 2 órás film, de igazából nagyon kevés az érdemi rész, ahol ténylegesen történik is va... több»

MP170506   2020. 08. 23.

Nem rossz. Nem egy akciódús, fordulatos alkotás, de jó volt nézni. Clint Eastwood még mindig remek színész, jól hozta a karaktert. Egyszer megéri megnézni.

TomÁcs   2020. 09. 02.

Hihetetlen az öregnek még így 90+-osan is annyira szuggesztív a játéka, hogy bármilyen történetet el lehet vele adni. A film története nem volt rossz, bár nem egyedi.

Bradley Cooper
Taissa Farmiga
Taissa Farmiga
Bradley Cooper
Clint Eastwood

A film összbevétele 171 304 407 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 57 331 620 forintot termelt.

A film valós eseményeket dolgoz fel. A 87 éves drogcsempészt, Leo Sharpot 2011-ben tartóztatta le a DEA különleges ügynöke, Jeff Moore. Az esetről a The New York Times publikált egy részletes cikket. Sam Dolnick "The Sinaloa Cartel's 90-Year-Old Drug Mule" (A Snaloa kartell 90 éves drogcsempésze) című cikkének jogait 2014-ben vásárolta meg az Imperative Entertainment.

A csempész Clint Eastwood első filmszerepe a 2013-as Az utolsó csavar óta. A színész-rendező legutóbb a 2008-ban, a Gran Torinoban játszott főszerepet.

A film forgatása 2018. június 4-én kezdődött meg Augustában, Georgia államban. A stáb egyebek mellett dolgozott Las Cruces-ben, Új-Mexikóban is.

A film rendezői székét eredetileg Ruben Fleischer foglalta volna el, de végül Clint Eastwood vette át a direktori teendőket.

Clint Eastwood és Bradley Cooper második közös filmje az Amerikai mesterlövész (2014) után.

A 2003-as Titokzatos folyó után ismét együtt állt a kamerák elé Laurence Fishburne és Clint Eastwood.

Nem azt túlzás állítani, hogy ebbe a filmbe bele tette szívét-lelkét, és ez hihetetlenül látszik a végeredményen is. Ahogy egyik fő rendezésén a Gran Torino-n is ez látszott már 10 éve. Van a filmben egy jelenet, amikor Earl díjat kap, mint elismert kertész, és a közönség éljenezve ünnepli őt. Megható és egyszerre felemelő látni, ahogy a sok mosolygó arc közt, az épp hogy kibotorkáló Eastwood átveszi a díjat, és még egy viccet is elmesél Ugyanezt a bravúros szereplést kívánom az Oscarra a filmnek és Eastwoodnak is. több»

Clint Eastwood, a Csempésszel bebizonyította, hogy színészként és rendezőként is kiváló továbbra is, és a nézők elé tár egy egyszerre megható, humoros és elgondolkodtató karaktertanulmányt, amely ugyan szenved filmtani hibáktól, de határozottan összetett és jó élményt nyújt. több»

Clint Eastwood nagyon kedves, végtelenül humánus és meglepően humoros filmje óda a „sosem késő változtatni” szóláshoz. több»