A csempész

The Mule

A film összbevétele 171 304 407 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 57 331 620 forintot termelt.

A film valós eseményeket dolgoz fel. A 87 éves drogcsempészt, Leo Sharpot 2011-ben tartóztatta le a DEA különleges ügynöke, Jeff Moore. Az esetről a The New York Times publikált egy részletes cikket. Sam Dolnick "The Sinaloa Cartel's 90-Year-Old Drug Mule" (A Snaloa kartell 90 éves drogcsempésze) című cikkének jogait 2014-ben vásárolta meg az Imperative Entertainment.Szerző: hp

A csempész Clint Eastwood első filmszerepe a 2013-as Az utolsó csavar óta. A színész-rendező legutóbb a 2008-ban, a Gran Torinoban játszott főszerepet. Szerző: hp

A film forgatása 2018. június 4-én kezdődött meg Augustában, Georgia államban. A stáb egyebek mellett dolgozott Las Cruces-ben, Új-Mexikóban is. Szerző: hp

A film rendezői székét eredetileg Ruben Fleischer foglalta volna el, de végül Clint Eastwood vette át a direktori teendőket. Szerző: hp

Clint Eastwood és Bradley Cooper második közös filmje az Amerikai mesterlövész (2014) után.Szerző: hp

A 2003-as Titokzatos folyó után ismét együtt állt a kamerák elé Laurence Fishburne és Clint Eastwood.Szerző: hp