The Good Dinosaur
Dínó tesó

A "The Good Dinosaur" több ezer éves kérdésre keresi a választ. Mi lett volna, ha az aszteroida, mely örökre megváltoztatta a életet a Földön, elkerülte volna a bolygónkat, és így a gigászi dinoszauruszok is életben maradtak volna. A Pixar eredeti és humoros történetének középpontjában Arlo,… Több

Rendező: Peter Sohn
Premier (HU): 2015.12.03. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.02.15 Timon

Az irgalmas dinoszaurusz

Ez a film egy kicsit alulértékelt. Talán azért, mert egy picit valóban lazább az animációja, vagy mert bemutatása idején az Agymanók árnyékában nem lett annyira felkapott... Mindenesetre nagyon szívhez szóló és aranyos. Mondjuk egy kicsit kiszámítható, meg vannak benne klisék is, de hasznosak. Eltekintek most attól, hogy a dínók itt anatómiailag nem valami pontosak, például hogy a szemük oldalt volt/van valójában. A kis dínónak sok kalandon kell keresztülmennie ahhoz, hogy némi bátorságot tanuljon, messze a komfortzónától. Hogy egy orrára telepedő bogártól például azért ne ijedjen már meg... Útja során egy emberkölyökkel akad össze, aki kezdetben elvadultabban él... később megérhetőbbé is válik, hiszen eltévedt a családjától. Nagyon megható volt, amikor a családjukat vázolták, és kört írtak oda – hát még amikor ő rajzolt kört köréjük, miután újratalálkoztak! Az a rész egy kicsit meg is könnyeztetett! Aki szerint apja halálát okozta, valójában segített neki idővel, és hasznos is volt neki és másoknak. Szerencsére a pterodactylusoknak nem. :) Tanulságos mese ez, az egyszer biztos, például a megbocsátással kapcsolatban. Igazából az egész történetet szépen kivitelezték, nem hagytak üresjáratot, egyáltalán nem csak olyan kisebbeknek való, mint amilyennek elsőre tűnhet. 10/9.

2022.08.18 Artemisia

a nap véleménye

Kell egy barát

A Pixar kedves kis buddy movie-ba oltott coming of age története, mely 2015-ös megjelenése óta meglehetősen feledésbe merült, ami talán annak tudható be, hogy a zseniális Agymanók után szűk 5 hónappal jelent meg. Az Agymanók, valamint az olyan Pixar... Teljes kritika

2016.08.05 mamiéstöti2

Arlo a kis szerencsétlen dinoszaurusz, aki a végére hős lesz a szokásos történet sokadszorra előrántva, nagyon aranyos főhőssel.

2016.02.18 Yosihiro

Szerintem egy újabb kalsszikus animációt láthatunk. nagyobb reklámot kellett volna adni neki mert igen jó kis animáció lett. A karakterek a történet és maga az animáció mindenképp kiemelkedően sikerült! Érdemes megnézni hiszen remek szórakozás és szép látvány :) Üdv Yosihiro

2016.02.26 MP170506

Ez kiváló lett! A látványvilága nagyon jól sikerült, a történet humoros, érzelmes és tanulságos. Szerintem kicsiknek és nagyoknak egyaránt átjön a mondanivaló. A karakterek is kiválóak.

A film összbevétele 332 207 671 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 115 394 615 forintot termelt. A hazai mozik összesen 22 228 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben van egy jelenet, amiben Arlo tyúkokat etet. Csak az a bökkenő, hogy az evolúció által a dinók madarakká fejlődtek, és a tyúkot nevezik meg az egyik legközelebbi rokonnak.Szerző: Orosz István

Spot nevét igazából Arlo adta neki.Szerző: Archívum

John Lithgow helyett végül Jeffrey Wright kapta meg a film egyik szerepét.Szerző: Archívum

A végső verzióban Lucas Neffet Raymond Ochoa helyettesítette.Szerző: Archívum

A kaptafáról
A Dínó tesó régi westernekre kacsintgat és animációs utat tör – bár ne tenné. A Pixar első Disney-filmje szívfacsaró moziélmény, de lehetne jobb és eredetibb. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2016. 01. 06.)
Középszerű és nem épp gyerekbarát a Pixar új filmje
A Dínó tesó elképesztő technikai bravúr, de akármilyen szép a látvány, bugyuta sablonosságával meg sem közelíti a Pixartól megszokott színvonalat. Több

Értékelés: 0.5/10
(2015. 12. 27.)
Mit tanítasz a gyereknek?
A várva várt 16. egészestés Pixar animáció, a Dínó tesó megdöbbentően erőszakos film lett, amit a legjobb szívvel is csak CGI specialistáknak tudnék ajánlani: a lenyűgöző látványhoz ugyanis igencsak megkérdőjelezhető üzenet társul. Több

A kipusztíthatatlan
A legújabb Pixar mozi a dínóhullámot lovagolja meg. Miután a kihalásukat elnapolják, egy kis valamilyenszaurusz és egy embergyerek örökre szóló barátságot kötnek, pedig az egész nem indul valami túl jól. Kedves, aranyos, látványos, de a Pixar tud ennél többet is. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 12. 03.)
A Pixar aktuális produkciója remekül példázza, hogy még náluk is akadnak veszélyes kreatív hullámvölgyek. De nem dőlt rájuk az őslénypark! Több