Ivan, az egyetlen

The One and Only Ivan

Angelina Jolie harmadik Disney-filmje az első két Demóna-film után.Szerző: Thibo84

Helen Mirren negyedik Disney-filmje A nemzet aranya: Titkok könyve (2007), Szörny Egyetem (2013) és A diótörő és a négy birodalom (2018) után.Szerző: Thibo84

Danny DeVito negyedik alkalommal adja a hangját egy élőszereplős filmben. Először a Nicsak, ki beszél most!-ban (1993) Bogyónak, a kutyának, majd Az utolsó akcióhősben (1993) Whiskersnek, végül a Space Jam - Zűr az űrben (1996) című filmben Varangy úrnak kölcsönözte a hangját.Szerző: Thibo84

Ez volt Angelina Jolie és Bryan Cranston második együttműködése a Kung Fu Panda 3 (2016) után.Szerző: Thibo84

A film vége felé Henrietta azt mondja: "Senki sem szeret jobban". Henriettának Chaka Khan énekesnő adja a hangját, és ez a sor a jól ismert dalának, az "Ain't Nobody" egyik sorának parafrázisa.Szerző: Thibo84

Danny DeVito harmadik Disney-filmje a Herkules (1997) és Dumbó (2019) után.Szerző: Thibo84

A film egy ténylegesen Iván nevű, nyugati síkvidéki gorilla életén alapul. Az igazi Ivan 27 évig élt a tacomai B&I szórakoztatóközpontban, miután hat évig volt házi kedvenc. Amikor a tiltakozások hatására megszüntették a központban az állatok tartását, Ivan az atlantai állatkertbe költözött.Szerző: Thibo84

Ez volt Allison Shearmur producer egyik utolsó filmje 2018-ban bekövetkezett halála előtt. Ezt a filmet és a Chaos Walkingot (2021) az ő emlékének ajánlották.Szerző: Thibo84