Vélemények: Zootropolis - Állati nagy balhé (2016)

cvölf  2016. 06. 01. 05:34

Le a kalappal a Disney előtt, megint egy olyan animációs filmet tettek le az asztalra, amit igen sokáig fogunk még emlegetni. Nagyon eredeti mese, aminek ismét sikerült a bravúr: minden korosztályt képes szórakoztatni, ráadásul igen magas színvonalon.

angel001  2016. 04. 27. 08:14

Gyerekkel sikerült megnéznünk a moziban.
Nem csak a kisebbek élvezték, bizony mi is fel-felkacagtunk rajta. A mese üzenete, hogy bármit elérhetsz, ha küzdesz érte, és soha nem adod fel. Lehetsz kicsi vagy nagy, gyenge vagy erős,a sorsodat csak te magad alakíthatod...persze a segítő barátok segítségével.

AngelCass  2016. 06. 01. 23:10

Eddig az Agymanók vitte el a pálmát a komoly tartalmú animációs filmeknél, de jött a Zootropolis és átvette a vezetést. Míg az Agymanók szinte csak felnőttek számára volt érthető addig a Zootropolis a gyerekek számára is fogyasztható lett. A társadalmi kitaszítottságról , a rasszizmusról is szólt a mese mind ezt gyerekek számára is érthető , élvezhető kivitelben. Bátran ajánlom a család minden tagjának !

gubimari  2016. 12. 02. 14:25

Állati jó animációs krimivígjáték, sok élőszereplős társát simán lepipálja. Nagyon jó grafika, prímán eltalált és kidolgozott karakterek, továbbá egy csomó klassz, eredeti poén.

hsanya182  2016. 07. 14. 05:13

Aranyos kis mese, a sztorija annyira nem teccett, de nagyon bejött a képi világa :)

Milanman  2016. 06. 07. 15:22

Remek animációs film, fantasztikus ötletekkel és megoldásokkal, csodálatosan összetett és megírt karakterekkel, csupaszív, élő-lélegző világgal. Helyenként kicsit ugyan kiszámítható és nagyon jellemzően tanítani szándékozó (másság, tisztelet, "ne ítélj látszatra" stb.) de ez nem von le az értékéből. Nagyon közel van a műfaj legnagyobbjaihoz, de az a pici hiányzik, hogy igazán nagy klasszikus váljon belőle.

Bogi87  2016. 05. 27. 09:43

Az utóbbi évek egyik legagyafúrtabb krimije Disney csomagolásban, rengeteg humorral fűszerezve.

Gecko  2016. 05. 21. 15:47

Sziasztok! Szerintem az év legjobb gyerekeknek és "nagy gyerekenek"is szóló meséje. Mikor megnéztem nem hittem ,hogy ilyen jó lesz. De szerencsére nem lőttek le előre mindent az előzetesben.Nemcsak ,hogy kalandos,izgalmas telis-teli fordulatokkal,ráadásul még a szereplők és a környezet is igényesen és részletesen van animálva.Összeségében5/5.

agi89  2016. 03. 25. 11:31

Hihetetlenül nagy elvárásaim voltak felé, tartottam is tőle hogy csalódok majd benne. De szerencsére nem így lett. :D

Nagyon jól szórakoztam. A film nagy részét végig kacarásztam, hol azért mert olyan poén volt amin muszáj volt, hol csak a szimpla helyzetkomikumok miatt amik a mi kis hétköznapjainkban is számtalanszor előfordulnak.

Nagyon ötletes volt ahogy az egész Zootropolist megálmodták.
Imádtam az állatokat. Annyira gyönyörűek voltak. ^^

Judy Hopps közrendőr belopta magát a szívembe. ♥

tamas84  2016. 06. 18. 00:39

Nagyon-nagyon vártam már ezt a filmet, és nem kellett csalódnom. Ennél jobb animációs film idén már nem lesz, ezt meg tudom ígérni. :) Kiváló látvány, humor és sztori, úgy tökéletes, ahogy van.

indingo  2017. 04. 15. 13:37

Összességében nem volt rossz, de nem igazán vágyom rá, hogy újra megnézzem. Olyan kis stréber karakter volt a nyúl, ami egy idő után idegesítő. A karakterek viszont rendben voltak.

ArpiHajdu és Réci  2017. 01. 22. 15:56

A Deadpool mellett ezt a filmet éreztem 2016 legtúlhypeoltabb filmjének. Egészen addig amíg megnéztem! Ám amíg a Deadpoolnál éreztem egy-két gyengébb periódust, itt aztán tényleg nagyon nehezen tudok bármibe is belekötni. Talán az Oroszlánkirály óta nem éreztem egy Disney-filmnél azt, hogy végre nemcsak a 10 év alatti korosztálynak, hanem a felnőtteknek is készült. A képi világa gyönyörű, de ez még hagyján: remek világot épít fel, méghozzá nagyon okosan és ötletesen (körzetek elkülönítése pl.). A karakterek aranyosak, s bár valóban egy kissé sablonosak, de nagyon szerethetők, s ami a legjobb: zseniálisan gyúrták egybe az alkotók az emberi és állati sztereotípiákat, amely nagyszerű humorforrás is (a lajháros jelenetsor nálam annyira bejött, hogy kis híjan legurultam a kanapéról, úgy nevettem). A történet bár az elején nagyon egyszerűnek tűnik, de egy olyat csavarnak a közepe tájékán, hogy az felér egy jó krimivel (nem akarok spoilerezni, de tényleg kiváló). Az egyetlen negatívuma talán csak annyi, hogy egyes üzenetei nagyon didaktikusak, de ezt remekül kompenzálja az, hogy a legfőbb mondanivalót nem direktbe kapja a gyereknéző, ám mégis könnyen megérthet ezáltal egy fontos társadalmi problémát.
A Zootropolis valóban egy remek animációs film, amelyet az egész család élvezhet!

Laca92  2017. 03. 24. 11:39

Nagyon jól sikerült kis mese, az a világ amit megteremtettek benne káprázatos. Hibátlan story, magával ragadt 10-ből 10.

HercegPeter  2017. 07. 01. 09:06

Aranyos, vicces és tanulságos rajzfilm minden korosztály számára. Nagyon szépen kidolgozott és ötletes. A többi rajzfilmre való rejtett utalások is humorosak. Úgy gondolom, hogy nincs gyenge pontja a filmnek. A legtöbb mai mese elcsépelt és ugyanarról szól, de ez most tudott újat mutatni.

Orosz István  2017. 07. 18. 13:17

Egészen jó lett, még a sztorira se tudom mondani, hogy bugyuta, és egyszerű. Na meg az a lajhár villám, is mekkora karakter, mikor a végén száguldozott a kocsival, na azon behaltam, humorban gazdag felnőtteknek, és gyerekeknek is egyaránt csak ajánlani tudom.

Mavil  2016. 06. 09. 12:13

Az osztályommal néztem meg moziban a filmet, de szerintem én még jobban szórakoztam rajta, mint a gyerekek. Aranyos animációs rajzfilm, fontos mondanivalóval, amely bővelkedik poénokban.

Snowball  2016. 12. 13. 22:50

Fenomenális. Ez az első szó ami eszembe jut erről a filmről mivel szerintem valami észbontóan jól összerakták és nem tudok belekötni semmilyen módon. Az egész családnak remek kikapcsolódást tud nyújtani.

Bthewatcher  2017. 07. 25. 11:49

Jó film volt! Egész jó volt. Nálam külön pont jár érte, hogy nem párosítják, házasítják össze a különböző állatfajokat hanem mindenki marad a saját fajánál.

puffancshercegnő  2016. 09. 10. 18:00

Az egyik legjobb animációs film amit az utóbbi években láttam. Csavaros története van, ami nagyon szórakoztató, még engem is meglepett a végén a csavar, nem számítittam rá:D. A rejtett, inkább felnőtteknek szóló poénok mindig viccesek voltak.

MP170506  2016. 10. 19. 08:10

Nagyszerű animációs film! Hatalmas lett: a karakterek, a poénok, a történet, az akció :D, minden nagyon ott van. Nem lehet egy percig sem unatkozni rajta. Kiváló alkotás!