Közösség

Vélemény:

 

88 Zootropolis - Állati nagy balhé

(2016)

Zootropolis - Állati nagy balhé

 
ArpiHajdu és Réci   2017.01.22 15:56
3

A Deadpool mellett ezt a filmet éreztem 2016 legtúlhypeoltabb filmjének. Egészen addig amíg megnéztem! Ám amíg a Deadpoolnál éreztem egy-két gyengébb periódust, itt aztán tényleg nagyon nehezen tudok bármibe is belekötni. Talán az Oroszlánkirály óta nem éreztem egy Disney-filmnél azt, hogy végre nemcsak a 10 év alatti korosztálynak, hanem a felnőtteknek is készült. A képi világa gyönyörű, de ez még hagyján: remek világot épít fel, méghozzá nagyon okosan és ötletesen (körzetek elkülönítése pl.). A karakterek aranyosak, s bár valóban egy kissé sablonosak, de nagyon szerethetők, s ami a legjobb: zseniálisan gyúrták egybe az alkotók az emberi és állati sztereotípiákat, amely nagyszerű humorforrás is (a lajháros jelenetsor nálam annyira bejött, hogy kis híjan legurultam a kanapéról, úgy nevettem). A történet bár az elején nagyon egyszerűnek tűnik, de egy olyat csavarnak a közepe tájékán, hogy az felér egy jó krimivel (nem akarok spoilerezni, de tényleg kiváló). Az egyetlen negatívuma talán csak annyi, hogy egyes üzenetei nagyon didaktikusak, de ezt remekül kompenzálja az, hogy a legfőbb mondanivalót nem direktbe kapja a gyereknéző, ám mégis könnyen megérthet ezáltal egy fontos társadalmi problémát.
A Zootropolis valóban egy remek animációs film, amelyet az egész család élvezhet!