A kölyök (1921)

The Kid

A kölyök

hackerjulcsi   2018. 03. 18.

Nagyon szeretem a Chaplin-filmeket, mert a mai napig sem vesztettek semmit sem értékükből és ugyanolyan viccesek, mint amilyenek a bemutatásukkor voltak - a számomra. Ezt a filmet különösen szeretem, nagyon kedves nekem.

dulkap   2017. 01. 18.

Egy nagyon szerethető film, nagyon szerethető karakterekkel egytől-egyik. Vidám és egyben megható történet, ami egy percig sem válik unalmassá. Az angyalkás rész miatt nem hibátlan, de ettől még jogosan vált klasszikussá.

Yosihiro   2015. 05. 03.

Remek vígjáték és drámai történet egyben. Most láttam ezt az alkotást felújítva. A zene tökéletesen illeszkedett a filmhez. Még az is megért aki nem beszél nyelvet ezért nagyszerű ez a film. Talán kicsit mesébe illő a történet, de ahogyan el van játs... több»

sipiarpi   2016. 09. 05.

Simán kenterbe veri a mai vígjátékokat, humorban, drámában és minőségben.

Fiatalság kirobbanó ereje   2016. 11. 06.

Ez egy csodálatos film, nagyon jó. Hiába, nagyon régi és sok mai filmet is túlszárnyal! Remélem, sok ilyen nagyszerű filmet lesz még alkalmam megnézni...jó lenne, ha még adnák a mozik.

Charles Chaplin

A film munkacíme "The Waif" volt.

Az egyik angyalt alakító volt Chaplin második felesége 1924-27 között.

Charles Chaplin $500,000 kölcsönt vett fel egy olasz banktól, hogy elkészíthesse a filmet.

Charles Chaplin a forgatás ideje alatt vált el első feleségétől, Mildred Harris-től.

A filmben Chaplin partnere az akkor még csupán 6 éves Jackie Coogan volt, akit a legismertzebb gyerekszínészként tartottak számon Amerikában.

Nagyon fontos tudni, hogy ez a film Charles Chaplin első egész estés filmje, melyben főszereplőként, zeneszerzőként, vágóként, íróként, rendezőként is közreműködött.

(Yosihiro )