Modern idők (1936)

Modern Times

Henry Bergman

Timon   2021. 08. 12.

Charlie Chaplin egyáltalán nem adta alább. Elejétől végéig hozta a formáját, megunhatatlan humorával. Külön tetszettek a romantikus szálak, a vége meg szinte már-már ikonikus, ahogy elindulnak az úton. A kedvenc részem az áruházas, ahol veszélyes korcsolyázásba kezd, a másik, ahol rögtönözve énekelnie kell. 10/10

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 06.

Időt álló klasszikus

Egy dolog miatt máris szívembe zártam a Modern időket: ez volt az első régi (sőt, igazán régi) film, amelyet moziban, nagy vásznon láthattam. Persze mondhatnánk, hogy már 81 év (!) is eltelt a bemutatója óta, de bármennyire is hihetetlen: Chaplin alk... teljes kritika»

Ms. Akárki   2019. 09. 16.

Chaplint szerintem mindenki imádja. Még suliban média órán bukkantam rá felsőben és azóta is imádom a sajátságos humorát. Csetlő botló stílusával rögtön belopta magát a szívembe. Ma is sokszor újranézem egy egy jelenetét és jókat mosolygok rajta. Örök érték és emlék.

Crystaldeer   2020. 09. 25.

Minden filmes korszaknak meg van a sajátos stílusa, egy 1936-es természetesen fekete-fehér filmről van szó, abból az időből amikor a 2. világháború küszöbén már elkezdtek hangosfilmeket gyártani (a legelsőt 1929-ben készítették el) és eddig Charlie ... több»

Thibo84   2019. 01. 19.

Chaplin egy géniusz volt, egy látnok. Jól látta, hogy merre felé megy a világ, és ezt humorral fűszerezve adja elő.

Milanman   2016. 02. 11.

Chaplin hibátlan filmtörténelmi jelentőségű mesterműve. Hang nélkül is tökéletesen működő, tűéles korrajz és szatíra.

hackerjulcsi   2018. 03. 19.

Bájos, elbűvölő és Chaplin örök! Szeretem a humorát, a rendezői ötleteket és Chaplint is mint színészt. Nagyon karakteres és emblematikus. Hatalmas élmény volt minden képkockája.

A film összbevétele 163 245 dollár volt (imdb.com).

Charles Chaplin Réne Clair Miénk a szabadság című 1931-es filmjéből merített ihletet, amelyből kisebb botrány kerekedett, ugyanis a film francia gyártója túl sok hasonlóságot vélt felfedezni a két film között. Emiatt beperelték Chaplinéket, ám végül peren kívül megegyeztek.

A futószalag fogaskerekei fából és gumiból készültek biztonsági okokból. Ezek láthatóak abban a jelenetben, amikor Chaplin beesik közéjük.

A film kedvéért három teljes utcát építettek meg.

A Modern idők volt az egyik utolsó film, amely magyarázó-szöveges részeket emelt be a jelenetek közé.

A film végén hallható dal, amelyet a Csavargó az étteremben énekel nem más, mint Je cherche aprés Titine című dal, amely egy halandzsa, amelybe francia és olasz szavakat tűztek.