Modern idők

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 06.
Időt álló klasszikus

Egy dolog miatt máris szívembe zártam a Modern időket: ez volt az első régi (sőt, igazán régi) film, amelyet moziban, nagy vásznon láthattam. Persze mondhatnánk, hogy már 81 év (!) is eltelt a bemutatója óta, de bármennyire is hihetetlen: Chaplin alkotása napjainkban is megállja a helyét, mai szemmel is abszolút nézhető! Bár sok helyen Chaplin első hangosfilmjeként hivatkoznak a Modern időkre, én inkább azt mondanám, hogy bár valóban van benne beszéd, de azért még mindig erősek benne a némafilmes eszközök (a feliratok, a zene dramaturgiai jelentősége, a humorforrások többsége még a némafilmekből építkezik). Egyébként annak ellenére, hogy ez egy hangosfilm, az emberi beszédet sosem két színés... több»

Thibo84   2019. 01. 19.

Chaplin egy géniusz volt, egy látnok. Jól látta, hogy merre felé megy a világ, és ezt humorral fűszerezve adja elő.

hackerjulcsi   2018. 03. 19.

Bájos, elbűvölő és Chaplin örök! Szeretem a humorát, a rendezői ötleteket és Chaplint is mint színészt. Nagyon karakteres és emblematikus. Hatalmas élmény volt minden képkockája.

Milanman   2016. 02. 11.

Chaplin hibátlan filmtörténelmi jelentőségű mesterműve. Hang nélkül is tökéletesen működő, tűéles korrajz és szatíra.

raczdavidzsolt   2016. 05. 04.

Nagyon kedvelem Chaplin játékát Ajánlom mindenkinek. Kimagasló

Henry Bergman
Paulette Goddard

Charles Chaplin Réne Clair Miénk a szabadság című 1931-es filmjéből merített ihletet, amelyből kisebb botrány kerekedett, ugyanis a film francia gyártója túl sok hasonlóságot vélt felfedezni a két film között. Emiatt beperelték Chaplinéket, ám végül peren kívül megegyeztek.

(ArpiHajdu és Réci )

A futószalag fogaskerekei fából és gumiból készültek biztonsági okokból. Ezek láthatóak abban a jelenetben, amikor Chaplin beesik közéjük.

(ArpiHajdu és Réci )

A film kedvéért három teljes utcát építettek meg.