Bogi87   2016. 05. 28.

Szeretem ezt a filmet, Chaplin egyik legjobb alakítása.

Deku   2017. 10. 25.

Chaplin szavak nélkül is a legnagyobb komikus volt. Ez majdhogynem hibátlan lett. Eltekintve néhány apróságtól ami nem volt égbekiáltó hiba. Kegyetlen jól össze van állítva a film.

Henczi   2015. 05. 25.

véleményem szerint chaplin legjobb alakítása , romantikus és magával ragadó történet, igazi klasszikus, amit legalább egyszer érdemes megnézni.

MrBlond   2016. 05. 18.

Nagyon jó film ez, különösen a vége miatt tetszik, amit itt nem fogok elspoilerezni, de látszik, hogy igazi mesterművel állunk szemben. Bárki, akit érdekel Chaplin, vagy a film története általában, vagy csak szereti a jó filmeket, annak érdemes lesz megnéznie ezt is.

acey   2016. 03. 29.

Nagyon szeretem ezt a filmet, a Modern idők mellett szerintem ez Chaplin legjobbja. A Csavargó karaktere is itt van szerintem a legjobban kidolgozva, nem annyira a csetlés-botláson meg a varieté szerű jeleneteken van a hangsúly, hanem a drámai és romantikus oldalán a figurának, amit Chaplin szokás szerint hihetetlenül ügyesen épít be az amúgy teljesen átlagosnak ígérkező némafilmes sztoriba.

Charles Chaplin

10/10 Charlie Chaplin nagy erőssége a pantomim, a burleszk, és mint minden nagy komédiásnak, a drámai ereje volt, a tehetsége több, mint 80 évvel a bemutató után is átsüt a filmen, virtuóz alakítást nyújt a csavargó szerepében. több»

A film összbevétele 19 181 dollár volt (imdb.com).

Charles Chaplin, mint vágó nem szerepel a stáblistában.

Charles Chaplin egy személyben rendezője, producere, vágója, forgatókönyvírója és főszereplője a filmnek, sőt a zenét is ő szerezte.

A BBC listája szerint a 18. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.