Három csengő

Három csengő

Három csengö
Videók

Gazdag külföldi úr érkezik a Hotel Dunapartba. Az egyik szobalányt, Annát, aki a Miklós nevű pincér menyasszonya, megszédíti a vagyonos vendég udvarlása.

Forgatókönyvíró: Békeffy István
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1941.08.14.
Tolnay Klári
Tolnay Klári
Mály Gerő

2019.10.22 Berto49

Egy luxusszálló mindennapjai

A címben szereplő csengők szolgáltatások igénybevételét jelzik. Az egyik a pincért (Jávor Pál) hívja, a másik a szobalányt (Tolnay Klári), a harmadik pedig a londinert (Mály Gerő). A film elején érkező vendég mindhármat elég gyakran használja és ebből adódik a bonyodalom. A cselekmény jóval összetettebb, mint a korabeli filmekben, de azért a végső kimenetel miatt nem kell aggódnunk. Az említett három színész mellett elmaradhatatlanul szerepel Turay Ida is, (tekintve, hogy a férje, Békeffi István volt a forgatókönyv írója) aki mindig ugyanazt a karaktert alakítja, ami számomra rettenetesen unalmas. Nem írhatom, hogy a darab a korabeli filmgyártás gyöngyszeme, de egyszer megnézhető. Nagyon hiányzik belőle Kabos, vagy Latabár szereplése, mert Mály Gerő akármennyire is erőlködött a nyomukba sem ért.

2016.07.09 daeril

Nekem nagyon tetszett, bár a cselekmény egy kicsit kiszámítható, én azt gondolom, hogy ez egy világszínvonalú alkotás, bár nem sok régi magyar filmet láttam. Minden esetre szerintem érdemes megnézni mindenképpen.

2015.04.17 ordas

Tolnay Klári és Jávor Pál egy filmben az csakis telitalálat lehet, még akkor is ha történet eléggé lapos és klisés. Ezzel elég sok mindent el is árultam erről a filmről. Egyik nagy kedvencem még ha tudom is, hogy nem a legkiemelkedőbb darabja a magyar filmgyártásnak.

Anna szerében Tolnay Klári.Szerző: seamandarin

Doona!