A legénylakás

The Apartment
Shirley MacLaine
Fred MacMurray
Jack Lemmon

Buddy Baxter nem éppen a legfigyelemreméltóbb dolgozó az irodában. Kollegái mégis felfigyelnek rá, mivel úgy gondolják, legénylakását felhasználhatnánk szeretőikkel való randevúikhoz. Bár Buddy nem helyesli a dolgot, nem akarja végleg kizárni magát az iroda életéből, ezért belemegy a mocskos… Több

Premier (HU): 1961.07.27.

2021.03.30 Filmbarát73

Parádés ez a film. Jack Lemmon nem semmi arc. Az alakítása egyszerűen zseniális. Na és a szinkronhangok, nagyon ott vannak, szó szerint telitalálat. Többszörösen nézhetős film. Érdekességképpen a szakasz betétdala többször visszaköszön a filmben, az ... Több

Jack Lemmon jutalomjátéka ez a mozi.Nagyon erősen domborít,és a hátán hozza ezt a kedves,és mókás filmet.Parádés szereposztás,és még parádésabb sztori.Nem is kell több.Ma is simán nézhető.

2017.01.08 ArpiHajdu és Réci

Kíváncsi voltam a filmre, s mivel azt olvastam, hogy a sztori szilveszterkor (is) játszódik, ezért újévre időzítettem a megnézését. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a sztori egy része valóban szilveszterkor játszódik, de ez valójában csak 10-15 perc... Több

2020.03.08 Yosihiro

Legénylakás

Az idö vas foga sem fog a filmen hiába fekete-fehér. Még aktuális szituációnak is mondható történetet mesél el a film amiben sok olyan elem van ami a mai korban is történhetne és talán történik is. A film összességében közepes de van ami felemeli a jó kategóriába és többször megnézhetö. A történet remek a színészi alakítások jók. A film rendezése mindenképp figyelemre méltó hiszen a az adott helyszínekbe mindig csempésztek valami újjat és ezáltal szinte színesebbnek tünik a film. Az érzelmek igazából nem jönnek úgy át ahogy azt szerették volna, de a mondanivalója mindenképp magáért beszél. A hang és zenei aláfestés szintén egy jól sikerült ami szintén fokozza a film értékét. Azt hiszem kicsit a befejezéssel voltak lettek adósak amit egy kártyapartival zárnak le . Ez kissé "ironikus" de céltudatos is lehet de igazából nem illik a filmhez egy ölelés vagy forró csók jobban illett volna. Ennek apropóján Én egy folytatást is szívesen megnéznék. Így az osztályzatom mindenképp 4 csillag . Csak ajánlani tudom remek kikapcsolódás és szórakozást kínál a film a szürke hétköznapokban. Üdv Yosi

2017.11.28 Deku

Itt most telitalálat volt az, hogy nem lett olyan rossz de jó sem, közepes szintet ütött. Néha a kevesebb több. Ezen az alapon ment és ez a film kellemes és mégis oltári, külön imádtam benne, hogy nem rakták tele klisékkel.

Három szinkron készült hozzá, az első 1970-ben a Magyar Televízió számára, a második szinkront a TV2 rendelte meg, a harmadikat pedig az AMC/MGM. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

1993-ig, a Schindler listája győzelméig ez volt az utolsó fekete-fehér film, amely elnyerte a Legjobb filmért járó Oscar-díjat. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben van egy színésznő, aki szándékosan Marilyn Monroe-szerű frizurát viselt. Billy Wilder ezzel a valódi Marilyn Monroe-nak akarta jelezni, hogy a színésznő mennyire kiborította őt a Van, aki forrón szereti forgatásán produkált hisztijeivel. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeállított 2000 elején egy listát (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét állítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték stb. Jelen film a 20. helyen végzett a TOP 100-ban. Szerző: Bogi87